Indrek Neivelt: Eesti vajab uut oma panka

"Seeoses rahapesu skandaaliga on Eesti pangandus jõudnud uude etappi," räägib Neivelt. "Eesti vajab uut panka."

Pilt: Scanpix

Indrek Neivelt: Eesti vajab uut oma panka (2)

Toimetaja: Meelis Piller

"Seeoses rahapesu skandaaliga on Eesti pangandus jõudnud uude etappi," räägib Neivelt. "Eesti vajab uut panka."

Neivelt selgitab, et kui me enne paistsid meie poolt vaadates pangaga seotud tasud liiga kõrged ja kasumid liiga suured, siis Rootsi poolt vaadates ei ole see kasu piisav, et sellist riski võtta. "Sellel riskil pole üldse hinda," räägib Neivelt. "See mainerisk, mis nad on siin võtnud, on kahjuks kannatanud ning see ei kaalu üles seda tasu, mida nad meilt saavad."

Neivelti sõnul pole pangandus täna enam see, mis ta oli kuu aega tagasi.

Neivelt on viimastel nädalatel ääkinud paljude ettevõtjatega, kes tegelevad pangandustehnoloogiaga ning inimestega, kes tahaksid investeerida.

"Olen saanud kinnituse, et uue laiapõhjalise panga loomiseks on huvilisi ja ka kapitali. Iseasi, kas kliendid on nõus oma mustreid muutma ja panka vahetama," räägib Neivelt. "Olen seda ise korduvalt väljendanud, et mul endal puudub isiklik ambitsioon panka teha, aga hea meelega aitan kaasa, kui on näha kasu kogu ühiskonnale."

Neivelti sõnul rahapesuskandaalid ainult kinnitavad, et me peame võtma suurema vastutuse. "Me peame ise hakkama panka pidama, ei saa loota teistele."

Neivelti sõnult peaks juba lähiajal peaks selgeks saama see, kas on mõttekas luua uus pank täiesti nullist või luua see koos mõne finantsasutusega kel pangalitsents juba olemas.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...