Isadepäeval saab näha militaartehnika väljapanekut ja möllata takistusrajal

Eesti Vabariigi juubeliaasta puhul tähistatakse isadepäeva 11. novembril kella 11-15  ainukordse tasuta perepäevaga Tallinna Lauluväljakul.

Pilt: Scanpix

Isadepäeval saab näha militaartehnika väljapanekut ja möllata takistusrajal

Toimetaja: Kairi Ervald

Eesti Vabariigi juubeliaasta puhul tähistatakse isadepäeva 11. novembril kella 11-15  ainukordse tasuta perepäevaga Tallinna Lauluväljakul.

EV100 isadepäeval toimub kontsert ja ühistegevused peredele, samuti on lauluväljakul tutvumiseks suur militaartehnika väljapanek. Üles seatakse ka seiklusrada ja palju muud. Lauluväljaku siseruumides saab proovida sõdurivarustust, kohal on pöörlev auto, Eesti Kaitsetööstuse Liidu esindajad ja mereväe tuukrid oma varustusega. Päeva juhib Venno Loosaar. Sündmust korraldab Kaitsevägi. Sündmusest teeb erisaate Eesti Televisioon.

Sel aastal ja just 11. novembril möödub ka sada aastat esimese ilmasõja lõpust, mis on oluline pöördepunkt Eesti Vabariigi kujunemisel.

Armastatud esinejate muusika saatel saavad lapsed koos oma isaga takistusrajal mõõtu võtta ning tutvuda Kaitseväe ja liitlaste tehnika, relvastuse ja varustusega. Soodsa ilma korral tulevad kohale ka helikopter ning Kaitseliidu soomusauto "Estonia".

EV100 isadepäeva kontserdil esinevad Kaitseväe orkester, ansambel Swingers koos Tanja Mihhailova ja Birgit Sarrapiga, Ariadne, Vajé ning Vabariigi pillimees. Tallinna lauluväljaku kontserdil õnnitletakse ka Aasta isa 2018.

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis toimub isadepäeval, 11. novembril kell 12–15 perepäev teemal "Puhas vesi". Vanas suurtükitornis saab näha näitust, mis jutustab lugu tallinlaste puhta veega varustamisest minevikust tänaseni. Saab teada, kus asusid linna tuntuimad kaevud ning millised on nendega seotud lood ja legendid, millal rajati kivist Ülemiste veejuhe, mis vallikraavid veega täitis ning veskirattad käivitas, kus voolas väike Härjapea jõgi ning mida joodi vee asemel, kui puhast joogivett ei olnud piisavalt. Perepäeval saavad huvilised vastused ka paljudele teistele põnevatele küsimustele. Külas on ka AS Tallinna Vesi töötajad, kes räägivad, kuidas toimub veepuhastus tänapäeval. Perepäev toimub nii eesti- kui vene keeles. Osalemine muuseumipiletiga. Palume registreerida SIIN  või e-kirjaga kok@linnamuuseum.ee

Traditsiooniks saanud Kesklinna sportlik isadepäev toimub seekord laupäeval, 10. novembril kella 12-14 Tallinna spordihallis (Herne 30) koos vehklemise kahekordse maailmameistri Nikolai Novosjoloviga. Maailmameister õpetab nii lastele kui isadele vehklemisvõtteid. Lisaks saavad suured ja väiksed läbida üheskoos üheksa tegevuspunkti, millest näiteks robootikapunkt pakub võimalust arendada oma loovust, teises punktis saab tsirkusestuudio juhendamisel õppida žongleerimist, järgmistes läbida takistusrada, võistelda batuudil ja panna ennast muul viisil proovile. Päev on kõigile tasuta, kuid mõeldud ennekõike eelkooliealistele ja algklasside lastele koos isadega aja veetmiseks..

Laupäeval, 10. novembril algusega kell 12 tähistatakse isadepäeva ka Kristiine spordihallis (Forelli 12). Külas koer Treks, kes kutsub mängima ja võistlema ning jagab parimatele auhindu. Kell 14 algavad võistlused  wushu sanda’s. Kehakinnitust pakub Kristiine spordihalli kohvik. Rohkem infot: http://bit.ly/2PctflM

Haabersti Sotsiaalkeskuses (Õismäe tee 24) tähistatakse Isadepäeva traditsioonilise eakate välkmaleturniiriga reedel, 9. novembril algusega kell 10. Maleturniirist osavõtt on tasuta ja kõik huvilised lahkesti oodatud.

Reedel, 9. novembril kell 19 annavad Nõmme kultuurikeskuses (Turu plats 2) isadepäeva kontserdi tüdrukute koor Nõmmelill, tütarlaste ansambel Fiore ningBel Canto laste laulustuudio lapsed. Kontsert on tasuta.

Pirita Vaba Aja Keskuses toimub isadepäeva puhul Pirita Vaba Aja Keskuses kutsetega üritus – Lusikapidu – traditsiooniline vastuvõtt beebidele ja nende vanematele. Iga uus ilmakodanik saab hõbedatud lusika, pakutakse muusikalist külakosti ja torti.

Laadimine...Laadimine...