Isamaa ja Res Publica Liit muutus Isamaaks

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) volikogu kiitis laupäeval toimunud volikogul heaks erakonna maailmavaatelised põhialused ja nime muutmise erakonnaks Isamaa.

Pilt: Scanpix

Isamaa ja Res Publica Liit muutus Isamaaks (1)

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) volikogu kiitis laupäeval toimunud volikogul heaks erakonna maailmavaatelised põhialused ja nime muutmise erakonnaks Isamaa.

"Meie erakond esindab rahvuslik-konservatiivset maailmavaadet. See on positiivne rahvuslus, mille eesmärgiks ei ole midagi vähemat kui Eesti riigi, rahva, keele ja kultuuri säilimine ning hoidmine. Meie riigi püsimajäämise tagavad iseseisev kaitsevõime, head liitlassuhted ning kuulumine rahvusvahelistesse organisatsioonidesse. Meie rahva püsimajäämise tagab perekonna väärtustamine, sest ainult tugev perekond ja lapsed on jätkusuutliku ühiskonna alustalaks," vahendas BNS erakonna esimehe  Helir-Valdor Seederi pressiteadet.

"Eesti saab tugevamaks läbi tasakaaluka arengu ja valmisoleku mõistlikeks uuendusteks, mitte läbi revolutsiooniliste loosungite. Üleminek eestikeelsele ja ühtsele haridussüsteemile on integratsiooni ja ühiskonna sidususe nurgakivi," lisas erakonna Seeder.

Erakonna volikogu esimehe Sven Sesteri sõnul on volikogu poolt kinnitatud ilmavaatelised põhialused maailmavaateliste põhimõtete kogum, millest lähtudes koostatakse Isamaa valimisprogramm. "Erakond on Isamaaliidust ja Res Publicast ammu üheks kokku kasvanud ja seepärast on ka meie nimemuutus Isamaaks igati loogiline samm," selgitas Sester.

"Inimväärikuse ja inimõiguste austamine on erakond Isamaa konservatiivse maailmavaate pidepunktideks ning nendega kaasnev kodanikuvastutus Eesti edu võtmeks. Vastutuse vundamendiks on Eesti põhiseaduse preambula. Seetõttu rõhutan, et Isamaa jaoks on esmane, et õppekeel lasteaedades ja üldhariduskoolides peab olema eesti keel. Sellest lähtuvalt tuleb edendada eestikeelset kõrgharidust ja teadust," lisas Sester.

Volikogu esimehe sõnul esitatakse volikogu mõlemad otsused erakonna suurkogule, kui kõige kõrgemale otsustusorganile, edasiseks arutamiseks. Suurkogu toimub 2. juunil Viljandis, Ugala teatris.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...