Itaalias protestiti tulega sisserändajate vastu

Itaalia kirdeosas, Veneto maakonnas asuva Treviso linna elanikud süütasid reedel madratseid, et takistada kohalikke võime majutamast sadu sisserändajaid.

Pilt: Scanpix

Itaalias protestiti tulega sisserändajate vastu (1)

Itaalia kirdeosas, Veneto maakonnas asuva Treviso linna elanikud süütasid reedel madratseid, et takistada kohalikke võime majutamast sadu sisserändajaid.

Võimud kavatsevad majutada 101 immigranti tühjadesse korteritesse Quinto külas, kuid hulk vihaseid elanikke tungis ühte hoonesse, viies sealt minema uustulnukatele mõeldud välivoodid, madratsid ja televiisorid ning pannes need väljas põlema, vahendas BNS.

Seejärel püstitasid meeleavaldajad telgid ajalehega Corriere della Sera, mis tsiteeris protestijaid: "Me ei naase koju kuni nad lahkuvad -- see on invasioon."

Itaalia võõrustab praegu enam kui  80 000 migranti, kes on põgenenud üle Vahemere sõja, tagakiusamise ja vaesuse eest Lähis-Idas ja Aafrikas. Saabujate seas on palju aafriklasi, eelkõige eritrealasi, aga ka süürlasi.

Veneto maakonna president ja Itaalia immigrantidevastase Põhjaliiga liige Luca Zaia väljendas teleusutluses oma solidaarsust protestijatega ja kurtis omaenda maakonna afrikaniseerumise üle.

Kuid Treviso prefekt Maria Augusta Marrosu kinnitas: "Nad jäävad. sest neil e ole valikut."

Sisserändajate vool on Itaalia ressursid tõsiselt proovile pannud. Siseministeerium soovib seda taaka piirkondade vahel jagada, kuid paljudel juhtudel ei ole kohalikel võimudel vajalikke rajatisi nende võõrustamiseks, eriti riigi põhjaosas.

Itaalia rikkaim maakond Lombardia võõrustab üheksa protsenti migrantidest, Veneto neli ja Liguuria kaks protsento. Sitsiilia osaks aga on ametlikel andmetel 22 protsenti sisserändajaist.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...