Jaak Aab otsib liitmiseks riigiameteid

"Oleme ühendamas valitsemisalas olevaid ameteid, mis tegevusvaldkonna sidususe tõttu võiksid moodustada terviku," rääkis rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantsler Raigo Uukkivi. 

Pilt: Scanpix
Eesti

Jaak Aab otsib liitmiseks riigiameteid (3)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Oleme ühendamas valitsemisalas olevaid ameteid, mis tegevusvaldkonna sidususe tõttu võiksid moodustada terviku," rääkis rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantsler Raigo Uukkivi. 

Riigihalduse minister Jaak Aab Keskerakonnast otsib võimalusi riigiameteid liita, võimalik on lausa mitme ministeeriumi haldusala asutuste ühendamine, vahendas BNS Postimeest. 

Uukkivi saatis reedel kirja justiitsministeeriumile, milles uurib liitmisvõimalusi. "Oleme riigireformi raames ühendamas eri ministeeriumide valitsemisalas olevaid ameteid, mis tegevusvaldkonna sidususe tõttu võiksid moodustada ühise terviku ning koonduda üheks asutuseks," seisab Uukkivi kirjas.

Asekantsler märgib, et ministeeriumid on avaldanud ise soovi ja valmisolekut koondada kokku mitme ministeeriumi valitsemisalasse kuuluvaid ameteid. "Meie hinnangul võib sellist ideed põhimõtteliselt toetada. Selle idee elluviimine eeldab aga mõningate õiguslike küsimuste lahendamist," märkis Uukkivi.

Eestis pole praegu veel ühtegi ametit või inspektsiooni, mis oleks korraga mitme ministeeriumi haldusalas. Tõsiselt on hakatud arutama näiteks maanteeameti, lennuameti ja veeteede ameti ühendamist. Sama käib terviseameti ja ravimiameti kohta. Mingil põhjusel on siiani eraldi põllumajandusamet, põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet ning veterinaaramet.

Kokku hakatakse liitma kindlasti ka sihtasutusi. Haridus- ja teadusministeeriumi haldusalas on näiteks seitse sihtasutust: Hariduse Infotehnoloogia SA, Spordikoolituse ja -teabe SA, SA Innove, Kutsekoda, Archimedes, Eesti Teadusagentuur ja Teaduskeskus Ahhaa. Sügiseste otsuste põhjal saab neid ilmselt olema märksa vähem. Valitsus on riigi eelarvestrateegia aruteludel kokku leppinud, et tarvis on leida kokkuhoiukohti. Täpsemalt selgub kokkuhoiuvajadus ministeeriumide valitsemisalade kaupa sügisel riigieelarve arutelude käigus.

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...