Jääkarud Nord ja Aron tähistavad sünnipäeva

Krokodillid kolisid troopikamaja trepi remondi ajaks mujale ning  lasid oma basseinid puhtaks küürida.

Pilt: Inari Leiman

Jääkarud Nord ja Aron tähistavad sünnipäeva

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Krokodillid kolisid troopikamaja trepi remondi ajaks mujale ning  lasid oma basseinid puhtaks küürida.

Sel nädalavahetusel tasub tulla külla jääkarudele, sest taas on kätte jõudnud nende sünnipäevaaeg. Laupäeval, 24. novembril saab 17-aastaseks isajääkaru Nord, esmaspäeval, 26. novembril aga täitub teine eluaasta noorel jääkarumürakal Aronil.

Polaariumis jalutades võib näha, kuidas Arktika isandad väsimatult ringi toimetavad: ujuvad, sukelduvad, mänguasjadega müravad või peale suplust karva kuivatades end poriseks püherdavad. Jääkarumajas on uudistamiseks välja pandud fotostend Aroni sünnist ja kasvamisest.

Isakaru Nordi haige tagakäpp on veterinaaride pideva jälgimise all: igapäevaselt pakutakse talle erinevaid tegevusi, et parandada tema heaolu, kuid kuna suurloomade ravi on keeruline ja pikaajaline, tuleb tulemuste saavutamiseks varuda palju kannatust.

Pühapäeval toimub järjekordne loomade avalik toitmine: saab jälgida, mida ja kuidas söövad jaapani makaagid, surikaadid ja amuuri leopard. Kommentaare jagavad loomaaia töötajad.

Seoses troopikamajja viiva trepi ja kaldtee remondiga oli maja nädala sees mõned päevad külastajatele suletud. Sel ajal said troopikamaja töötajad kõik krokodillid järgemööda ümber paigutada ning nende ekspositsioonialad ja basseinid puhtaks küürida.

Juba käivad ettevalmistused detsembri lõpul toimuvaks loomaaialoomade jõulupeoks: esimesed kingitused loomade kingikotti meisterdasid Kiisupere lasteaia pisikesed kasvandikud.

Kesknädalal käisid Citadele panga vabatahtlikud liigikaitseuuringute keskuse naaritsate kompleksi liiva vedamas, rehitsemas ning aedikuid roigaste ja muu loodusliku materjaliga mitmekesistamas.

Neljapäeval väisas loomaaia elevantide eest hoolitsemist tubli töövari Jõhvist.
Noor muskusveis Lia läks neljapäeval kenasti transpordikasti, laaditi autole ja sõitis Soome Korkeasaari loomaaeda.

Laadimine...Laadimine...