Jääkarud saavad sünnipäevaks kalamaiust

Jõerail sündisid esimesed pojad, sebra-amadiinipaar aga hoolitseb kordamööda teisipäeval sündinud tibu eest.

Pilt: Maaja Kitsing

Jääkarud saavad sünnipäevaks kalamaiust

Jõerail sündisid esimesed pojad, sebra-amadiinipaar aga hoolitseb kordamööda teisipäeval sündinud tibu eest.

24. novembril saavad aasta vanemaks koguni kaks Tallinna loomaaia jääkaru – isa-tütart Nord ja Nora. Nordil täitub 14. eluaasta, Nora aga saab kaheseks. Kella kahe paiku päeval antakse päevakangelastele ja ka emakaru Friidale jäässe külmutatud kalamaiust ja pajupalle mängimiseks ja järamiseks. Nora on paari nädala eest alanud iseseisva eluga juba tasapisi leppima hakanud.

Jääkarude ja nende uue kodu polaariumi rajamise toetuseks korraldati kolmapäeval galaõhtusöök Art Priori restoranis, kuhu oli kohale palutud Eesti ärieliit.

13. novembril sündisid esimesed pojad troopikamaja noorukesel, möödunud aasta detsembri keskel ilmavalgust näinud jõerail. Pojad pandi väiksemasse akvaariumi, kus nende eest on parem hoolitseda. Eluslooduse klassis elaval sebra-amadiinipaaril aga koorus teisipäeval tibu, keda vanemad nüüd hoolitsevalt kordamööda katavad ja soojendavad.

Laste loomaaias on tunda tugevat sokulõhna – sinna kolis uus kameruni kääbussokk nimega Lilliput. Nime vääriliselt väikest kasvu, kuid väga tegus kaheksa-aastane sokk, kes loomaaias juba 82 tallekese isaks on saanud, rivistas laste loomaaia kitsekarja kiiresti üles ja tegi selgeks, kelle sõna nüüdsest kuulama peab.

Loomaaias käib aastalõpu inventuur. Esialgu loetakse üle kogu elutu vara, elusvara kokkuarvamiseni jõutakse veidi hiljem.

Laadimine...Laadimine...