Jaan Männik loobus EKRE ridades riigikokku pürgimisest

"Võib öelda, et hindasin EKRE mainet noorte inimeste seas valesti," rääkis Eesti Panga nõukogu endine esimees Jaan Männik.

Pilt: Scanpix

Jaan Männik loobus EKRE ridades riigikokku pürgimisest (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

"Võib öelda, et hindasin EKRE mainet noorte inimeste seas valesti," rääkis Eesti Panga nõukogu endine esimees Jaan Männik.

Eesti Panga nõukogu endine esimees Jaan Männik teatas 2. augustil, et kandideerib Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ridades riigikokku, ent 22. augustil teatas Männik EKRE juhile Mart Helmele, et siiski loobub varasemast plaanist, vahendas BNS Eesti Ekspressi.

"Käesolevaga teatan, et loobun kandideerimisest riigikokku ja põhjuseks on, et minu perekonna heaolu on minu kõige kõrgem prioriteet," kirjutas Männik Helmele.

Ekspressile selgitab Männik loobumise põhjuseid detailsemalt. 20. augustil tähistas tema perekond ühiselt iseseisvuse taastamist. 23-aastane tütar ja 21-aastane poeg rääkisid isaga pikalt poliitikast. "Lapsed ütlesid, et peavad kogu aeg kuulma jutte "Su isa on rassist!" ning vastama küsimustele "Kas su isa on rassist?"," sõnab Männik.

"Võib öelda, et hindasin EKRE mainet noorte inimeste seas valesti," mainib Männik. "Pere on aga tähtsam kui isiklik poliitiline karjäär ning ei taha peret panna sellisesse seisu."

Seepärast jääbki EKRE ridades kandideerimine ära. EKR-sse Männik ei astunud niikuinii. Oma sõnul ütles ta Helmedele kohe, et tema vaated seksuaalvähemuste küsimuses on absoluutselt teistsugused. Samuti ei istunud Männikule loosung "Kui on must, siis näita ust!". Küll on Männiku sõnul EKRE ainuke partei Eestis, kes ajab mingisugustki rahvuspoliitikat. Koos EKRE-ga oleks ta tahtnud võidelda Eestis kõrgemate palkade eest. Praeguse seisuga ei kandideeri Männik järgmistel riigikogu valmistel ühegi erakonnaga.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...