Jaanus Ojangu: investeerida tuleb inimestesse, mitte betooni

Tõusu tuleks ära kasutada investeerimiseks inimestesse ja nende sissetulekute tõstmiseks, lausub Vaba Tallinna Kodanikku esindav Jaanus Ojangu.

Pilt: Scanpix

Jaanus Ojangu: investeerida tuleb inimestesse, mitte betooni (1)

Tõusu tuleks ära kasutada investeerimiseks inimestesse ja nende sissetulekute tõstmiseks, lausub Vaba Tallinna Kodanikku esindav Jaanus Ojangu.

"Lõputut tõusu ma ei ennustaks, pigem on tegemist majanduse siksakitamisega ja meie asume parasjagu ehk selle saki tõusul," märkis Ojangu. "Eks näis, kui palju Euroopa siseturg suudab seda sakki ülespoole tõsta. Ma nimetaksin praegust olukorda pigem ka majanduse hingeldamiseks. Selles mõttes ma ei ole seega nõus peaministri endise nõunikuga (Ruta Arumäega – toim), kes ennustas ees seisvat mingit uut helget algust." Ojangu sõnul tasuks investeerida vähem betooni ja rohkem inimestesse. "Kuigi ma ise töötan ehituses ja ei tohiks tegelikult niimoodi rääkida," lisas Ojangu.

"Pensionid, haigekassa. Sotsiaalpool tuleb uuesti läbi mõelda. Tuleb investeerida inimeste paremasse motiveerimisse. Mõnedki valdkonnad, mis on olnud seni Eesti uhkuseks, eksisteerivad n-ö piiri peal. Kuidas katta kasvõi õpetajate vähesust, kui need vanuse tõttu ära langevad?" Ojangu arvates tuleb kuidagi vähendada palgalõhet teiste Euroopa riikidega: "Me ei saa muidu varsti siia tööle isegi mitte Ukraina keevitajaid." Omavalitsuste kohalt tuleks aga tema sõnul juurutada selline rahastamismudel, et kui riik paneb omavalitsuse õlule mingi ülesande, peab ta tagama selle ülesande täitmiseks vajaliku tulubaasi.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...