Jahimeeste selts: karude jooksuajal peab metsas olema ettevaatlik

Möödunud nädalavahetusel sattus loodusfotograaf Tartumaal karuga vastakuti ja jahimehed tuletavad meelde järgmist vajavaid ohutusmeetmed.

Pilt: Scanpix

Jahimeeste selts: karude jooksuajal peab metsas olema ettevaatlik

Möödunud nädalavahetusel sattus loodusfotograaf Tartumaal karuga vastakuti ja jahimehed tuletavad meelde järgmist vajavaid ohutusmeetmed.

Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) teatel on karudel praegu jooksuaeg, nad on aktiivsed ja metsas tuleks olla ettevaatlik, vahendas BNS.

Jooksuajal on karud tavapärasest aktiivsemad ning satuvad seetõttu sagedamini ka inimestega kokku, teatas seltsi pressiesindaja teisipäeval BNS-ile. Möödunud nädalavahetusel sattus loodusfotograaf Tartunaal karuga vastakuti ja EJS tuletab meelde järgmist vajavaid ohutusmeetmed.

"Hiljutise fotograafi rünnanud karujuhtumi ajendiks tundub olevat ootamatu kohtumine, kuid välistatud pole ka see, et karu kaitses eemal olevaid poegi," ütles EJS-i president Margus Puust.

 

"Samas väide, et karu ründas sellepärast, et teda Eestis kütitakse, ei vasta tõele," sõnas Puust. "Karude küttimine ei tekita nendes soovi inimesi rünnata, vaid vastupidi, annab põhjust inimpelgusele, mis on kahjude ärahoidmise kõrval üks küttimise eesmärkidest. Kindlasti tasub aga karuga kohtudes olla ettevaatlik ja võimalusel lähemat kokkupuudet vältida."

"Metsas käijatel on aegade jooksul ikka karudega kokkupuuteid olnud," ütles seltsi tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe. "Karu on looduses toiduahela tipus ja inimpelgus säilib temas ainult küttimise tõttu. Kui ei ole küttimissurvet, võtab karu inimest kui konkurenti, keda tuleb maha suruda ning selle tagajärjel võivad juhtuda aga traagilised õnnetused."

Lillemäe sõnul tuleb kokkupõrkeid karudega ette ka mujal, ent sellest hoolimata peetakse neile jahti. "Näiteks Alaskal kütitakse lisaks baribalidele ka pruunkarusid ja neile on riigi poolt määratud kindel küttimisaeg ja -piirkond."

EJS on varasemalt koostanud karuga kohtumise ettevaatusabinõu.

Laadimine...Laadimine...