Järgmisel nädalal saab Nõmmel tasuta õigusabi

Nõu antakse perekonnaõiguse, elatusraha nõuete, pärimisõiguse, notaritoimingute, töölepingu seaduse, töövaidluste lahendamise kohta.

Pilt: Scanpix/ Illustreeriv pilt

Järgmisel nädalal saab Nõmmel tasuta õigusabi

Toimetaja: Moonika Tuul

Nõu antakse perekonnaõiguse, elatusraha nõuete, pärimisõiguse, notaritoimingute, töölepingu seaduse, töövaidluste lahendamise kohta.

Järgmisel kolmapäeval, 30. jaanuaril kella 10–14 on Nõmme Maja (Valdeku 13) aulas avatud selle aasta esimene õigusapteek. Eesti Juristide Liidu korraldatav, aasta jooksul linna eri paigus tegutsev õigusapteek pakub inimestele tasuta õigusabi.

Nõu antakse perekonnaõiguse, elatusraha nõuete, pärimisõiguse, notaritoimingute, töölepingu seaduse, töövaidluste lahendamise kohta. Samuti saab nõu korteriühistute problemaatika, tarbijakaitse probleemide ja vaidluste, maksuõiguse, kohtusse pöördumise, kohalike omavalitsuse ja riigiasutusega suhtlemise ja dokumentide vormistamise, lepingu- ja võlaõiguse asjus. Oodatud on kõik abivajajad ning nõustatakse nii eesti kui ka vene keeles.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul jäi eelmisel korral Nõmmel toimunud õigusapteegist silma, et inimestel on päris palju muresid korteriühistuid puudutavate teemade osas. „See on mõistetav, kuna eelmisest aastast muutusid ka mõne korteriga väiksemad majad ühistuteks. Õigusapteek on hea võimalus nendes küsimustes nõu saada, kuid ilmselgelt vajab valdkond toetamist, sest kortermajades on siiski piisavalt palju juhtumeid, mis segavad või lausa takistavad ühistu normaalset elu. Selleks, et lihtsustada ja kergendada kortermajade elanike, üürnike või korteriühistute juhatuste võimalusi oma seadusest tulenevate õiguste kaitsmiseks, võiks kaaluda üleriigilise korteriühistute vaidlus- ja lepituskomisjoni loomist, mille allüksused peaksid paiknema igas Eesti maakonnakeskuses, vajadusel ka omavalitsuses,“ rääkis  Šillis.

30. jaanuaril Nõmme Majas toimuvasse õigusapteeki on end nõustajatena registreerinud: Kai Amos (vandeadvokaat ­– tarbijakaitse komisjoni esimees- lepinguõigus, võlaõigus, kohtusse pöördumine,  tarbijakaitse probleemid, vaidlused ja vaidemenetlus); Sergei Tšurkin (vandeadvokaadi abi – töölepingu seadus, lepinguõigus, kohtusse pöördumine); Urmas Mardi (korteriühistute liidu õigusnõunik – korteriühistute vaidlused ja nõuded); Eve Põtter (notari kandidaat- notaritoimingud ja pärimismenetlus); Lüüli Junti (notari kandidaat - notaritoimingud, pärimisõigus); Krista Paal (õigusnõustaja – perekonnaõigus, elatised, töölepingu seadus, töövaidlused); Vambola Olli (õigusnõunik - kohtusse pöördumine, asjaõigus, elamuõigus); Helina Itter (õigusnõustaja - töölepingu ja töövaidluste alal); Ly Müürsoo (pankrotihaldur – eraisiku ja FI pankrott); Külli Kaldvee (jurist- kohaliku omavalitsuse vaidlused, kohtusse pöördumine); Enn Tonka (tarbijavaidluste komisjoni esimees - tarbijakaitse ja tarbijavaidlused,   lepinguõigused); Risto Sepp (kohtutäitur - kohtutäituri õigused, toimingud ja vaidlused); Heli Põder (tarbijakaitse ameti jurist - tarbijavaidlused, lepingulised õigused ja kohustused); Olga Vaarmann (projekti administraator).

Kliente teenindatakse elavas järjekorras ning eelnev registreerimine ei ole vajalik. Täpsemat infot õigusapteegi kohta leiate Eesti Juristide Liidu kodulehelt www.juristideliit.ee, Facebooki lehelt või telefonidelt 631 3002, 631 4466.

Laadimine...Laadimine...