Järvik: rünnakute sihiks on takistada valitsusprogrammi elluviimist

Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonna (EKRE) kuuluv maaeluminister Mart Järvik peab tema kohta käivat kriitikat alusetuks ja pahatahtlikuks rünnakuks. 

Pilt: Scanpix

Järvik: rünnakute sihiks on takistada valitsusprogrammi elluviimist (1)

Toimetaja: Toomas Raag

Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonna (EKRE) kuuluv maaeluminister Mart Järvik peab tema kohta käivat kriitikat alusetuks ja pahatahtlikuks rünnakuks. 

"Käsitlen minu suhtes käimalükatud alusetuid ja pahatahtlikke rünnakuid püüdena takistada nii minul kui ka valitsusel ellu viimast valitsusliidus kokku lepitud poliitilist programmi, mille jaoks rahvas on meile mandaadi andnud. Ma ei kavatse Eesti elu pidurdajate survele alluda," teatas Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonna (EKRE) kuuluv maaeluminister Mart Järvik meediale edastatud avalduses.

Avalduses märkis Järvik, et ministril on õigus ja kohustus anda nõukogule suuniseid, et tagada seatud eesmärkide elluviimine

"Maaelu arendamine on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja valitsuskoalitsiooni üks põhilisi valimislubadusi ja eesmärke, mille eest vastutab maaeluminister," sõnas Järvik.

Järviku sõnul on tema poolt antud suuniste kohaselt on ettevalmistamisel Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) uus strateegia, mille eesmärgiks on maapiirkondade elujõu tugevdamine.

"See on võimalik üksnes inimeste, eelkõige noorte perede maale elama asumise ja maapiirkondadest välismaale tööle läinute tagasirände kaudu," ütles minister.

Järviku sõnul suurendab uue strateegia elluviimine tunduvalt sihtasutuse töökoormust, samuti eeldab see nii MES-i põhikirja kui ka struktuuri ümbervaatamist.

"Kõik see nõuab täiendava juhatuse liikme töölerakendamist – vastavalt põhikirjale on MES-i juhatuses kolm liiget ja seni on üks koht täitmata," ütles Järvik.

Juhatuse liikme nimetamine ning otsene kontroll ja järelevalve juhatuse tegevuse üle kuulub MES-i nõukogu pädevusse, seisab Järviku avalduses. Järvik lisas, et nõukogu ministri vastutab ees MES-i tegevuse korraldamise, uue strateegia ettevalmistamise ja selle elluviimise eest.

"See, millised tulevad täpsemad ümberkorraldused, sealhulgas võimaliku täiendava juhatuse liikme konkursi läbiviimine, on eelkõige MES-i nõukogu otsustada. Seaduse kohaselt on ministril õigus ja kohustus anda nõukogule suuniseid, et tagada seatud eesmärkide elluviimine," ütles Järvik.

"Urmas Arumäe on nii õigusteadlasena kui ka juhtimisteaduste doktorina üks selliseid võimekaid juhte, kes suudaks MES-i uue strateegia elluviimise jõuliselt käima lükata," sõnas Järvik.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...