Jazzkaar palub auhindade jagamiseks publiku abi

Jazzkaar jagab jazziauhindu juba üheksandat korda, kandidaatide leidmiseks oodatakse kõigi jazzisõprade panust! Kandidaate saab esitada kuni 13. märtsini, maineka žürii otsustusvoorus valitakse nende hulgast kolme auhinna laureaadid: Danske Jazziauhind, Noore Jazzitalendi Auhind ja Jazziedendaja Auhind.

Pilt: Scanpix

Jazzkaar palub auhindade jagamiseks publiku abi

Jazzkaar jagab jazziauhindu juba üheksandat korda, kandidaatide leidmiseks oodatakse kõigi jazzisõprade panust! Kandidaate saab esitada kuni 13. märtsini, maineka žürii otsustusvoorus valitakse nende hulgast kolme auhinna laureaadid: Danske Jazziauhind, Noore Jazzitalendi Auhind ja Jazziedendaja Auhind.

Danske Banki ettevõtete panganduse direktori Tõnu Vanajuure sõnul vajavad jazzis, nagu kõikjal mujal elus tunnustust nii professionaalid, noored talendid kui ka head edendajad. „Nii nagu jazzbändis tuleb ka tänases organisatsioonis tähelepanelikult teisi mängijaid ja publikut kuulata, improviseerida, koos uusi ideid leida ja neid veenvalt esitada. Hea jazzmuusiku omadused on eeskujuks mitmetele organisatsioonidele. Just seetõttu oleme juba aastaid Jazzkaare peatoetaja ning tunnustame kõrgelt parimaid jazzmuusikuid,“ lisas Vanajuur.
 
Danske Jazziauhind kätkeb endas lisaks sellega kaasnevale tunnustusele ka maineka Eesti kunstniku Tiiu Kirsipuu taiese, 3200 euro suurust stipendiumi ning võimalust kontserdisalvestuseks Eesti Televisioonis.

Danske Jazziauhinna eesmärk on laiemalt tunnustada Eesti aktiivsemaid, professionaalsemaid ja loomingulisemaid tegevjazzmuusikuid. Hinnatakse eesti kodanikke, residente või ansambleid, kes on kolme viimase aasta (2012-2014) jooksul enim silma paistnud oma loomingulise tegevusega. Jazziauhinna on varem pälvinud Jaak Sooäär (2007), Tanel Ruben (2008), Siim Aimla (2009), Raivo Tafenau (2010), Kristjan Randalu (2011), Villu Veski (2012), Taavo Remmel (2013) ja Meelis Vind (2014).
 
Danske Bank, Eesti Jazzliit ja Jazzkaar annavad Danske Jazziauhinna kõrval välja ka Noore Jazzitalendi Auhinna, mis on mõeldud eelkõige hindamaks noorte muusikute initsiatiivi ja head taset ning julgustamaks nende ettevõtmisi. Noore Jazzitalendi Auhinna eesmärk on tunnustada noort, kuni 26-aastast andekat muusikut, kelle saavutused on märkimisväärsed ja kes on panustanud jazzmuusikasse oluliselt enam kui tema eakaaslased tavaliselt. Auhinna võitja pälvib Tiiu Kirsipuu taiese, salvestusvõimaluse Eesti Raadios ning võimaluse esineda Jazzkaare kontserdil aasta jooksul.

Noore Jazzitalendi auhinna on pälvinud Erki Pärnoja (2007), Kadri Voorand (2008), Sofia Rubina (2009), Peedu Kass (2010), Joel-Rasmus Remmel (2011), Kaspar Kalluste (2012), Holger Marjamaa (2013) ja Kirke Karja (2014). „See auhind oli tore tunnustus, andis juurde julgust ning teadmise, et olen õigel teel. Eestis ei olegi jazzmuusikutele, eriti instrumentalistidele paremat tunnustust. Arvan, et julgustus selle auhinna näol on mind motiveerinud rohkem panustama oma muusikasse,“ kommenteerib eelmise aasta Noor Jazzitalent Kirke Karja.
 
Seitsmendat korda antakse välja ka Jazziedendaja auhind. Auhinna eesmärk on tunnustada inimest või organisatsiooni, kes on oma tegevusega andnud olulise panuse jazzmuusika tutvustamisse ja arendamisse Eestis. Auhinnale ei saa kandideerida Danske Banki, Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu töötajad. Auhinna võitja pälvib Tiiu Kirsipuu taiese ning vabapääsme kõikidele Jazzkaare ja Jazzliidu poolt korraldatud kontsertidele aasta jooksul.

Jazziedendaja auhinna pälvis 2009. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia professor ja Viljandi Kitarrifestivali korraldaja Ain Agan, 2010. aastal pedagoog ning festivalide ja kontsertide korraldaja Boris Paršin, 2011. aastal Nõmme Jazzi kunstiline juht Toivo Unt, 2012. aastal Viljandi jazzisündmuste korraldaja Aivar Trallmann, 2013. aastal oma muusikalise panuse ja saadete eest Valter Ojakäär, 2014. aastal Guido Kangur ja Pille Lukin regulaarse kontserttegevuse ja festivali Sõru Jazz korraldamise eest.
 
Palume kandidaadid esitada vajutades siia lingile ning kõigi osalejate vahel loosime kutse kahele Jazziauhindade üleandmisele ning sellele järgnevale kontserdile. 2015. aasta Jazziauhindade võitjad tehakse teatavaks 18. aprillil kell 20 John Scofield & Jon Cleary kontserdil Vaba Laval. Jazzauhindade kandidaate saab esitada 13. märtsini. Kandidaate võivad esitada kõik. Lisainfo: Merli Antsmaa, merli@jazzkaar.ee, 666 0030.
 
Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Festivali peasponsorid on KAFO, Eesti Päevaleht, aastasponsorid My City Hotel, Tallink, Aktaprint, United Motors, Tallinna Sadam. Festivalikeskust aitab püstitada Prike ja kohvikupartner on Reval Café, festivalile aitavad kaasa Kodupaber, Ergo ja Jazz Pesulad. Festivali toetavad Tallinna linn, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Eesti Autorite Ühing, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Prantsuse Instituut, Taani Kultuuriinstituut, Iisraeli Suursaatkond, Soome Suursaatkond, Pro Helvetia ning mitmed linnad. 

Laadimine...Laadimine...