"Jõuluõhtu Viinis" pakub tantse ja mõtisklusi

22. detsembril algusega kell 16.00 kutsub Mustamäe Kultuurikeskus Kaja kõiki jõuluootuses inimesi koos aega peatama ja minema kujutluses Viini tantsusaalidesse.

Pilt: Scanpix

"Jõuluõhtu Viinis" pakub tantse ja mõtisklusi

22. detsembril algusega kell 16.00 kutsub Mustamäe Kultuurikeskus Kaja kõiki jõuluootuses inimesi koos aega peatama ja minema kujutluses Viini tantsusaalidesse.

Õhtul on justkui kaks poolust – glamuurne pidu ja rahulik mõtisklus. Kontsert esitab küsimuse: kumba on meie jõuludes rohkem, kas pidu peo pärast või mõtlemist, mida jõulud tegelikult tähendavad? Tegemist on esietendusega, sest "Jõuluõhtu Viinis" on spetsiaalselt kultuurikeskuse poolt Mustamäe rahvale tellitud. Kontsert-etenduse liikumise on loonud koreograaf Dmitri Hartšenko, kõlavad vanade meistrite Johann Sebastian Bachi, Antonio Vivaldi ning Georg Friedrich Händeli tuntumad meloodiad. Neid esitab mandoliini-klaveri duo. Haruldast, linnusulega mängitavat barokkmandoliini  mängib Alina Sakalouskaya. 

Teist poolust – pidu tantsusaalis – aitavad luua valsikuninga Johann Straussi ning operetiparunite Ferenc Lehári,  Emil Waldteufeli ja Imre Kálmáni glamuurseimad lood. Polkade ja valsside rütmis liuglevad Tallinna Tantsuteatri noored artistid Karina-Laura Leškin ja Vsevolod Jakovlev, saadab Ooper-Kvartett Rahvusooper Estoniast.

Õhtu lõpetab Arvo Pärdi teose "Peegel peeglis" esitus viiulil (Toomas Bubert) ja klaveril (Heili Vaus-Tamm). Kontsert-etenduse pilet maksab 7 €.

Mustamäe linnaosa vanem Helle Kalda: "Tänase kontserdi pealkiri "Jõuluõhtu Viinis" viitab küll ühele teisele kaunile linnale maailmas, aga mina olenMustamäe patrioot ja leian, et meilgi pole põhjust häbeneda. Peatselt lõppeval 2016. aastal täitus üks mustamäelaste suurtest unistustest – me saime kaasaegse, Baltikumi moodsaima kino! Tammsaare tee 104a asuv Mustamäe Keskus avas uksed 12. veebruaril ja seal tegutsev Apollo Kino võitis kohe kõigi mustamäelaste südamed – see oli n-ö armastus esimesest silmapilgust. Koostöö Mustamäe Keskusega on sujunud meeldivalt ja toonud palju rõõmu – ning toob veelgi!

Nimelt saadame 31. detsembril algusega kell 23.30 Mustamäe Keskuse parklas hea muusika, hea söögi-joogi ja ilutulestikuga ühiselt ära vana aasta ja võtame vastu uue. Kõik, kes peavad lugu heast peost ja vaimustavatest inimestest, on üritusele oodatud! Täna aga soovin häid saabuvaid jõule kõigile!"

Laadimine...Laadimine...