JUHTKIRI: Raudkangi või siidkinnastega

Kui kõrvutada uurimisorganite käitumist perekond Rosimannuste või siis ametist tagandatud Tallinna linnapea Savisaare kohtlemisel, erineb see nagu öö ja päev, kirjutab Pealinna peatoimetaja Maarja-Liis Arujärv.

Pilt: Scanpix

JUHTKIRI: Raudkangi või siidkinnastega (1)

Maarja-Liis Arujärv, peatoimetaja

Kui kõrvutada uurimisorganite käitumist perekond Rosimannuste või siis ametist tagandatud Tallinna linnapea Savisaare kohtlemisel, erineb see nagu öö ja päev, kirjutab Pealinna peatoimetaja Maarja-Liis Arujärv.

 Äsja teise ilma piirilt naasnud linnapead rünnati maskides meeste armeega, koheldes teda nagu ohtlikku terroristi. Pea peale pöörati kogu elamine ja sisuliselt viidi kaasa kogu maja – nagu seisis protokollis.
Keit ja Rain Rosimannuste kui Eesti ühe mõjuvõimsama perekonna puhul oli aga uurimisorganite passiivsus tähelepanuväärne – ligi 2,5 aasta aasta jooksul ei suudetud neid isegi korralikult üle kuulata, rääkimata nende kodu laialipuistamisest, arvutite konfiskeerimisest või aastatepikkusest jälitamisest ja pealtkuulamisest. See oli sihilik siidkinnastes kohtlemine.
Kokku haihtus Keit Pentuse-Rosimannuse isale kuuluvast ettevõttest Autorollo sularahana 223 000 tuhat krooni, lisaks tekitati maksukahju riigile ja võlausaldajad jäid ilma ligi poolest miljonist eurost.

Autorollo võlausaldaja Teet Järvekülg väitis kohtus, et kassast võetud sularahasummad ühtivad tihti maksetega Reformierakonnale – kuid nimetatud fakti jättis prokuratuur kontrollimata. Ka Vabaerakonna liige Artur Talvik lausus, et "võlausaldajatel on väga huvitav tabel, mis näitab, kuidas Autorollo kassast või arvelt on raha välja võetud ning täpselt samal päeval liigub sama suur summa Reformierakonna arvele. Kohus seda millegipärast ei arvestanud."

Kõige selle taustal võiks küsida, miks tegi teater NO 99 muusikali Savisaarest, mitte aga draama näiteks sellestsamast Silver Meikari musta raha ehk kilekotiskandaalist koos perekond Rosimannuste hiilguse ja viletsusega – kasutades neid piiratamatu võimu ja raha sümbolitena. Aga jah – seda lugu ei saa ju teha, eriti enne valimisi. Nemad ju valitsevad. Ja üks õige kultuurirahvas ei hammusta kätt, mis teda toidab. Seega on ennast alternatiivteatriks pidav NO 99 kõntsas roomamise efektile rajatud meinstriim.
Järgmisel nädalal rullub TTV ekraanil suure mürinaga vaatajate ees lahti telelavastus "Savisaare protsess", kus etendatakse kujuteldavalt meie silme all Eesti kõige suuremat kohtulugu. Lugu õigusest ja õiglusest. Lugu ühe inimese kohtlemisest. Sest vaevalt et Savisaare iga hingetõmmet oleks uuritud siis, kui ta oleks Reformierakonna ridades. Sinna tsunfti kuuludes oleks ta peaaegu puutumatu ja valitseks ilmselt kogu Eestit.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...