"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Juncker: Suurbritannia võiks pärast Brexitit jälle EL-iga ühineda (0)
17. jaanuar 2018
Scanpix

"Isegi kui britid artikkel 50 alusel lahkuvad, on olemas artikkel 49, mis lubab taasühinemist. See mulle meeldiks," sõnas Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker. 

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ütles, et Suurbritannia on teretulnud pärast Brexitit taas Euroopa Liiduga ühinema, vahendas BNS.

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk ütles teisipäeval, et EL-i südamed on Suurbritanniale endiselt avatud, kui too peaks meelt muutma ja otsustama ühendusest mitte lahkuda.

EL-i ametnikud on teinud mitu brittide võimalikule meelemuutusele osutavat avaldust pärast seda, kui endine Briti Iseseisvuspartei (UKIP) esimees ja Brexiti eesvõitleja Nigel Farage tegi ettepaneku lahkulöömise üle uus referendum korraldada.

Junckeri sõnul on Brexit katastroof ja kaotus nii brittidele kui Euroopa Liidu liikmetele.

“Kui britid tahavad leida teist teed kui Brexit, oleme me valmis sellest rääkima,” ütles ta Strasbourgis Euroopa Parlamendis.

“Ma märkasin, et Londonis vastati sellele ettepanekule üsna närviliselt, aga isegi kui britid artikkel 50 alusel lahkuvad, on olemas artikkel 49, mis lubab taasühinemist. See mulle meeldiks,” sõnas Juncker. “Ja mulle meeldiks, et me kohtleksime teineteist nüüd mõistlikult ega püüaks üle mängida.”

Briti peaministri Theresa May pressiesindaja välistas teisipäeval kindlalt uue referendumi korraldamise.

Ka Farage taganes kolmapäeval europarlamendi debatis Iiri peaministri Leo Varadkariga oma varasematest avaldustest referendumi kohta.

“Ma ütlen lihtsalt: me ei taha teist Brexiti-referendumit, kindlasti mitte,” ütles ta.

“Aga ma kardan, et te kõik teete koostööd Tony Blairi ja Nick Cleggiga võimalikult halva kokkuleppe kindlustamiseks,” lisas ta endisele Briti peaministrile ja asepeaministrile viidates.

Suurbritannia ja EL jõudsid detsembris lahutuse põhimõtetes kokkuleppele ja veebruaris peaksid algama kõnelused üleminekuperioodi üle, mis eelneb brittidel EL-ist lahkumisele 2019. aasta märtsis. Kõnelused tulevaste suhete üle ei alga enne aprilli.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.