Juristide liit: tuleb jätkata kooseluseaduse rakendusaktide koostamist

Eesti Juristide Liit (EJL) märgib pöördumine justiitsministri poole, et tuleb jätkata tööd kooseluseaduse rakendusaktide väljatöötamisel.

Pilt: Scanpix

Juristide liit: tuleb jätkata kooseluseaduse rakendusaktide koostamist

Eesti Juristide Liit (EJL) märgib pöördumine justiitsministri poole, et tuleb jätkata tööd kooseluseaduse rakendusaktide väljatöötamisel.

EJL meenutas, et valitsus arutas 10. augustil arvamuse andmist kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise seaduse kohta, vahendas BNS. Eelnõud on toetanud justiitsminister Urmas Reinsalu, kelle arvates on kujunenud olukord, kus parlamendierakonnad pole siiani suutnud kokku leppida, millise õigusliku tähendusega peaks kooseluseadus ülejäänud õiguskorra jaoks olema ning sellest tulenevalt on kooselulepingu sõlminud inimestes tekkinud palju õiguslikku ebakindlust ja ebaselgust.

"Kooseluseaduses on teatavasti sätestatud sooneutraalne regulatsioon, mis hõlmab kooselulepingu sõlminud isikute - registreeritud elukaaslaste - omavahelisi õigussuhteid ja õigussuhteid kolmandate isikutega. Suureks probleemiks kooseluseaduse rakendusaktide puudumine," seisab EJL-i pöördumises.

EJL peab vajalikuks juriidilise ebaselguse kõrvaldamiseks jätkata õigusloomealast tööd kooseluseaduse rakendusaktide väljatöötamisel ja vastuvõtmisel. "Seda tööd on praeguses olukorras võimalik teha ja tuleks teha vastavuses hea õigusloome tavaga.Eriti oluline on seejuures tundma õppida ja analüüsida juba olemasolevat vastavat kohtupraktikat, millele viitab oma seisukohas vastavalt valitsuse kommunikatsioonibüroo teatele ka justiitsminister ise," rõhutab liit.

"Justiitsministri arvates ei paista lähiajal poliitilist kokkulepet kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmiseks saabuvat. Kui palju selline poliitiline ennustus tegelikkusele vastab saab vastuse ilmselt ainult siis, kui kooseluseaduse rakendusaktid on väljatöötatud ja vastuvõtmiseks esitatud," seisab pöördumises.

EJL märgib, et paljuski peaks kooseluseaduse rakendusaktide ettevalmistamine toimuma just justiitsministri eestvedamisel. EJL on igati valmis justiitsministrit vajadusel toetama ja abistama vastava rakendusaktide paketi väljatöötamisel.

Laadimine...Laadimine...