Kääbusjõehobu Holger pidas 43. sünnipäeva

Õpilased korjasid vanahärrale sünnipäevaks ja tema kaasale Pupale suuri sületäisi maitsvaid võililli. 

Pilt: Inari Leiman

Kääbusjõehobu Holger pidas 43. sünnipäeva

Õpilased korjasid vanahärrale sünnipäevaks ja tema kaasale Pupale suuri sületäisi maitsvaid võililli. 

Ööbik laksutas toomingad õide ja ilm läkski veidi jahedamaks ja pilvi- semaks, kuid loomapoegade ilmaletulekut see ei takista. Üha juurde sünnib dagestani ja kubani tuuride, siberi kaljukitsede ja ida-nahurite tallekesi, hangulite, jaki ja ameerika piisoni vasikaid. Paksunahaliste majas nägid möödunud laupäeval ilmavalgust kaks pisikest tšintšiljapoega, kesknädalal aga koorus järjekordne kesk-aasia kilpkonn. Linnutiikidel koorusid laupäeval tibud kanada laglel ja nüüd võib valvel vanemaid koos tibudega niidul jalutamas näha. Ka vabalt elavad sinikaelpardid on oma vastkoorunud sulepallid tiikidele toonud ja õpetavad neid kajakate, vareste ja muude röövlindude eest kaldavõssa peituma.

Äsja täitus 43. eluaasta kääbusjõehobu Holgeril. See on väga väärikas vanus ja seepärast aitasid loomaaia looduskooli õpilased, kes samal päeval oma õppeaasta lõppu tähistasid, sünnipäeva vanahärrale meeldejäävaks muuta ning korjasid talle ja tema kaasale Pupale suured sületäied maitsvaid võililli.

Õue kolisid lasuurharakas ning kääbus- ja dekoratiivkanad. Pääs õueaedikusse avati ka troopikamaja luitekassidele ja keskkonnahariduskeskuse valgetups marmosettidele. Neljapäeval munes esimese muna lumekakk. Ka väikeluiged tegid pesa ja asusid hauduma. Kolmapäeval aga kolisid kolm laste loomaaia talle botaanikaaeda suve veetma.

Pileteid mõnele hilisõhtusele ekskursioonile saab loomaaia kassadest osta veel mai lõpuni. Juunis lähevad allesjäänud piletid müüki Piletilevis. 

Laadimine...Laadimine...