Kadri Simson: Tallinna Sadama börsile minek toob Eesti aktsiaturule rahvusvahelist tähelepanu

"Kui riik kaasab rohkem aktsinäre, toob see kaasa ettevõtte senisest suurema läbipaistvuse," lausus majandus- ja taristuminister Kadri Simson Tallinna Sadama börsile mineku kohta. Samuti kasvab Tallinna Sadama tuntus ja loodetavasti toob IPO Eesti aktsiaturule rahvusvahelist thelepanu.

Pilt: Scanpix

Kadri Simson: Tallinna Sadama börsile minek toob Eesti aktsiaturule rahvusvahelist tähelepanu (1)

"Kui riik kaasab rohkem aktsinäre, toob see kaasa ettevõtte senisest suurema läbipaistvuse," lausus majandus- ja taristuminister Kadri Simson Tallinna Sadama börsile mineku kohta. Samuti kasvab Tallinna Sadama tuntus ja loodetavasti toob IPO Eesti aktsiaturule rahvusvahelist thelepanu.

Tallinna Sadama aktsiate avaliku emissiooni (IPO) aktsiate märkimine algab 25. mail ning kestab 6. juunini. Avalikku müüki plaanitakse panna kuni 33 protsenti ettevõtte aktsiatest ning emiteeritakse uusi aktsiaid, mitte ei müüda olemasolevaid. Riik jätab endale 67 protsenti aktsiatest, et strateegiliste otsuste tegemise lõppsõna jääks riigile.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson sõnas tänasel pressikonverentsil, et turvalisest ettevõttest saavad siis kasu ka jaeinvestorid ja miks mitte ka pensionifondid. Lisandub koht, kuhu raha investeerida ja saada tulu.
 
Suurem läbipaistvus
 

"Kui riik kaasab rohkem aktsinäre, toob see kaasa ettevõtte senisest suurema läbipaistvuse," lausus Simson ja lisas, et samuti kasvab Tallinna Sadama tuntus ja loodetavasti toob IPO Eesti aktsiaturule rahvusvahelist thelepanu.

Simson lisas, et Tallinna Sadam ei jää sel sajandil viimasel riigi ettevõtteks, mis läheb börsile. "Ettevalmistusi teeb ka Enefit Green."

Tallinna Sadama aktsiate müügist saadav raha läheb riigi likviidsusreservi.

Läänemere uuenduslikuim sadam

"Soovime saada Läänemere uuenduslikuimaks sadamaks," rääkis Tallinna Sadama juht Valdo Kalm ja lisas, et eemärkideks on ka rahvusvahelise tuntuse kasvatamine ja selgem fookus ärivaldkondadele.

Swedbank Eesti juhi Robert Kiti sõnul parandab Tallinna Sadama aktsiate börsile viimine kohalikku kapitaliturgu ning pakub siinsetele investoritele uusi võimalusi raha paigutamiseks, vahendas BNS.

"On väga tervitatav, et riik on otsustanud astuda konkreetseid samme, parandamaks kohalikku kapitaliturgu ning pakkumaks kohalikele investoritele uusi võimalusi raha paigutamiseks. Eesti kapitalituru hea toimimine on majandusele äärmiselt oluline. See on ettevõtete jaoks üks laenuga finantseerimise alternatiive, mis võimaldab neil vajalikel hetkedel omakapitali kaasata ning oma edu Eesti inimestega jagada," ütles Kitt pressiteate vahendusel.

"Tallinna Sadama näol on tegemist suure ja usaldusväärse ettevõttega, millel on oluline roll nii Eesti transpordisüsteemis kui ka majanduses tervikuna. Swedbanki jaoks on Tallinna Sadam olnud väga hea koostööpartner ja klient juba pikka aega. Avaliku aktsiapakkumise raames on meil väga hea meel olla üks selle korraldajatest, aidata arendada kohalikku börsi ja võimaldada meie klientidel saada Tallinna Sadama aktsionärideks," lisas Swedbank Eesti juht.

AS Tallinna Sadam teavitas teisipäeval ametlikult kavatsusest (Intention To Float; ITF) viia läbi ettevõtte aktsiate esmane avalik pakkumine ning noteerida aktsiad Nasdaqi Tallinna börsi Balti põhinimekirjas.

75,4 miljonit uut aktsiat

Teavituse kohaselt kavatsetakse pakkuda jaeinvestoritele Eestis ning institutsionaalsetele investoritele Eestis ja välisriikides ligikaudu kolmandikku ettevõtte aktsiatest. AS Tallinna Sadam kavatseb emiteerida kuni 75,4 miljonit uut aktsiat ja senine ainuaktsionär Eesti riik kavatseb täiendavalt müüa kuni 11,3 miljonit olemasolevat Tallinna Sadama aktsiat.

Aktsiate eeldatav märkimisperiood on 25. maist 6. juunini 2018. Tallinna Sadam plaanib kuulutada aktsiate avaliku pakkumise välja sellekohase teatega 25. mail. Aktsiate avaliku pakkumise väljakuulutamisel avalikustatakse ka pakkumisega seonduv finantsinspektsioonis registreeritud prospekt.

Aktsiate institutsionaalse pakkumise korraldajad on Citigroup Global Markets Limited, Carnegie Investment Bank AB, Erste Group Bank ja Swedbank. Jaepakkumise korraldajad on Swedbank ja LHV Pank.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...