Kadriorus kuuleb nii Dvořákit, Chopini, Sibeliust kui ka Pärti

Pühapäeval, 24. mail saab Kadrioru kunstimuuseumi Lossimuusika kontserdisarjas Arvo Leiburi ja Kai Ratassepa esituses kuulata nii Dvořáki, Chopini, Sibeliuse kui Pärdi muusikat. Kontserdi algus on kell 17.

Pilt: Erakogu

Kadriorus kuuleb nii Dvořákit, Chopini, Sibeliust kui ka Pärti

Pühapäeval, 24. mail saab Kadrioru kunstimuuseumi Lossimuusika kontserdisarjas Arvo Leiburi ja Kai Ratassepa esituses kuulata nii Dvořáki, Chopini, Sibeliuse kui Pärdi muusikat. Kontserdi algus on kell 17.

„Lossimuusika” on pühapäeviti toimuv klassikalise muusika kontsertide sari, mis pakub meeldejäävaid muusikaelamusi Eesti ühes kaunimas ja tuntumas ajaloolises kontserdisaalis – Kadrioru lossis. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa.

Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid. Kontserdisarja korraldavad MTÜ Loovüksus ja Eesti Kunstimuuseum, toetajateks Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Rahvusringhääling. Lossimuusika kunstiline juht on Aare Tammesalu.

Pühapäevase kontserdi kava leiate siit.

***

Arvo Leibur on lõpetanud Tartu Lastemuusikakooli õp. V.Vääri viiuliklassis. Edasi jätkusid õpingud Tallinna Muusikakeskkoolis dots. J.Gerretzi ning 1982.aastast Moskva Riiklikus Konservatooriumis dots.

I.Botškova juhendamisel. Seejärel töötas ta õppejõuna Kuopio Konservatooriumis. 1990.aastatest alustas ta aktiivset tegutsemist Hollandis tehes koostööd kammerorkestriga Nieuw Sinfonietta Amsterdam ja töötades aastast 1995 Holland Symfonia kontsertmeistrina. Alates 2001 aastast on ta ERSO kontsertmeister ning käesolevast hooajast töötab ka õppejõuna Eesti Muusikaakadeemias.

Arvo Leibur on kahekordne vabariikliku konkursi laureaat ning ta on pälvinud tiitleid mitmel rahvusvahelisel viiuldajate konkursil. Tihe kontserttegevus solistina,ansamblite koosseisudes ja sümfooniaorkestri saatel on viinud teda paljudesse Euroopa maadesse, USA sse ja Jaapanisse. Ta on salvestanud soolo-cd Euroopa Virtuoosid, firmale BIS albumi Tubina kõikide viiuliteostega ja mitmeid CD-sid trio Arvo Leibur-Terje Terasmaa-Heiki Mätlik koosseisus, kellega ka aktiivselt tegutseb.

Aastal 2005 pälvis A.Leibur Eesti Muusikanõukogu aastapreemia silmapaistva solistitegevuse ja ERSO kõlapildi kujundamise eest, aastast 2008 on Hollandi Kuningriigi poolt väljaantava Oranje-Nassau ordeni kavaler.


Kai Ratassepp on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, tema õpetajateks on olnud Ruuta Taras, Lilian Semper ja Peep Lassmann. Kai Ratassepp omandas doktorikraadi prof. Peep Lassmanni juhendamisel 2007. aastal. Kai Ratassepp on võitnud preemiaid mitmel vabariiklikul ja rahvusvahelisel pianistide konkursil.

Esinenud nii solistina kui erinevates kammermuusika koosseisudes Eestis, Soomes, Rootsis, Saksamaal, Itaalias, Prantsusmaal, Inglismaal ja Venemaal. Käesoleval ajal on Kai Ratassepp õppejõud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias ning Tallinna Muusikakeskkoolis. Aastast 1998 mängib klaveriduos koos Mati Mikalaiga.

Ansambel on pälvinud preemiaid rahvusvahelistel konkurssidel: II preemia rahvusvahelisel klaveriduode konkursil Kaunases, II preemia rahvusvahelisel klaveriduode konkursil Paduas, I preemia rahvusvahelisel ARD konkursil Münchenis. Kontsertreisid on viinud neid Saksamaale, Itaaliasse, Prantsusmaale, Venemaale, Inglismaale, Soome ja Eestimaa erinevatesse linnadesse. Ansambel on teinud koostööd mitmete orkestritega (Kremerata Baltica, Deutsches Symphonie-Orchester, Peterburi Maria teatri orkester, ERSO, Tallinna Kammerorkester, Pärnu Linnaorkester jt.) ja esinenud paljudel mainekatel muusikafestivalidel.

 

Korraldajad: Loovüksus MTÜ, Eesti Kunstimuuseum

Toetajad: Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvusringhääling

Laadimine...Laadimine...