Kalevi jahtklubi laiendab Pirital sadamat

Pirital asuv ESS Kalev Jahtklubi ostis AS Tallinna Olümpiaspordikeskuselt maatüki, et sadamat suurendada ja pakkuda rohkem sadamakohti.

Pilt: Scanpix

Kalevi jahtklubi laiendab Pirital sadamat

Pirital asuv ESS Kalev Jahtklubi ostis AS Tallinna Olümpiaspordikeskuselt maatüki, et sadamat suurendada ja pakkuda rohkem sadamakohti.

Kui varem oli sadamakohti 110, millest osa on külaliskohad, siis ostuga saadi juba juurde 22 kohta. Kalev jahtklubi ülem Indrek Ilves ütles, et Pirita TOPiga käisid läbirääkimised mitu aastat ja eelmisel nädalal sai leping allkirjad. "Meie areng oli natukene pärsitud ja sadam hakkas väikseks jääma," põhjendas Ilves Pirita linnavalitsuse pressiteate vahendusel, vahendas BNS.

Tulevikus on plaan seda numbrit veelgi suurendada. "Perspektiivis soovime kaikohtade arvu uues sadamaosas tõsta 70 ehk kokku saaks sadamas olema 180 kohta," ütles jahtklubi ülem. Plaanide kohaselt saab sadam ka angaari paatide talvehoiuks ja Pirita TOPi juures olevat tenniseplatsi ala saab edaspidi kasutada rahvusvaheliste ürituste võistluskeskusena.

Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder sõnas, et jahtklubil on Pirital oluline roll ja selle laiendus ja korrastamine teeb linnaosa veelgi atraktiivsemaks. "Lisaks rahvusvaheliste võistluste korraldamisele võimaldaks klubi ka linnaosa elanikele ja seltside võimaluse osaleda erinevatel seminaridel või pidada kokkusaamisi," märkis Mölder.

Kevadel süvendas jahtklubi jõge, selle maksumus oli 220000 eurot, millest jahtklubi omaosalus oli 80000 ja EAS andis väikesadamate arendamise meetme kaudu ülejäänu. Tallinna linn eraldas reservfondist jahtklubile 20000 eurot omaosaluse maksmiseks.

Kalev Jahtklubi on Eesti suurim jahtklubi. Klubil on ligi 630 liiget.

Laadimine...Laadimine...