Kansas City sai tasuta ühistranspordi

Tänavu 5. detsembril sai USA linn Kansas City esimeseks suureks Ameerika linnaks, kus on tasuta ühistransport.

Kansas City sai tasuta ühistranspordi (1)

Tänavu 5. detsembril sai USA linn Kansas City esimeseks suureks Ameerika linnaks, kus on tasuta ühistransport.

Ligi poole miljoni elanikuga Kansas City linnavolikogu hääletas üksmeelselt tasuta bussiliikluse poolt. Trammisõit linnas oli juba enne tasuta.

Tasuta bussiliikluse lisandumine maksab linnale ligikaudu 8 miljonit dollarit. Seda vaadatakse nagu abi madalama sissetulekuga inimestele, kel on vaja igapäevategemiste tõttu kasutada ühissõidukeid.

Uus linnapea Quinton Lucas sai oma plaanile toetust paljudelt mõjukatelt linlastelt, sealhulgas ka kohalikelt ajakirjanikelt.

"Kui me tahame, et ühistransport täidaks oma ülesannet linna kodanike huvides, siis peame selle raha leidma, see pole linna jaoks mingi küsimus, kui tahame ühistransporti seada prioriteediks," ütles linnavolikogu liige Eric Bunch linna sellist sammu kommenteerides.  

Viimasel  ajal on linnade ühistransport tõusnud ka Ameerikas ühiskonna fookusesse, kuna selle kasutamine aitab võidelda kliimamuutustega, millele juhivad tähelepanu ka arvukad noorte massimeeleavaldused. Kansas City loodab, et nende algatus leiab järgimist ka teistes Ameerika linnades.

Allikas: Kansas City`s Magazine

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...