Kärdla politsei saab endale ainsana Eestis naisjuhi

Kärdla politseijaoskonna uueks juhiks valiti avalikul konkursil Moonika Raudsepp, kes on praegu Eesti ainus, kuigi mitte esimene naine selles ametis.

Pilt: Scanpix
Eesti

Kärdla politsei saab endale ainsana Eestis naisjuhi

Kärdla politseijaoskonna uueks juhiks valiti avalikul konkursil Moonika Raudsepp, kes on praegu Eesti ainus, kuigi mitte esimene naine selles ametis.

Konkursikomisjon valis Moonika Raudsepa vestlusvooru pääsenud kolme kandidaadi seast, vahendas BNS Hiiu Lehte. "Konkursil osales mitu tugevat kandidaati," tunnistas Lääne prefekt Kaido Kõplas. "Moonika paistab silma aktiivsusega, samuti on ta aastaid töötanud Hiiumaal patrullitalituses ja tunneb kohalikke olusid ja inimesi väga hästi. Samuti oskab ja julgeb ta teha konstruktiivset kriitikat," loetles Kõplas konkursivõitja plusse.

Ka Raudsepp ise ütles Hiiu Lehele, et pärast vestlusvooru arvas ta, et veel ei ole tema kord, seepärast tuli otsus pisut üllatusena. "Arvan, et tunnen nii Hiiumaad kui ka Kärdla politseijaoskonda niivõrd hästi, et mul on olemas nägemus, millised me peame olema ja kuhu suunas arenema – see andiski julgust kandideerida," ütles Raudsepp, kes Kärdla politseijaoskonnas töötanud 15 aastat.

Esimese ülesandena, millega ta sügisel lapsepuhkuselt tööle naastes tegeleda kavatseb, on juhtimispõhimõtted. "Kindlasti kavatsen üle vaadata, kuidas on tööle hakanud eelmise aasta esimesest juulist kasutusele võetud muudatus, kui mindi üle grupipõhisele juhtimisele ja otsustada siis, kas muuta midagi või pigem mitte," selgitas Raudsepp.

Seda, et praegu on ta Eestis ainus naissoost politseijaoskonna juht, kommenteeris Raudsepp, et tal on seda rõõm kuulda, aga vastutus on sama suur kui meestel. "Politseis ei ole sugu määrav ja kui sa oled hea ametnik, siis nii naisel kui mehel on võimalik karjääri teha."

Raudsepp lõpetas sisekaitseakadeemia 2006. aastal. Politseiniku eriala valis ta enda sõnul põhimõttel, et töö ei oleks ühekülgne ja ei tekiks rutiini. "Tahtsin, et iga tööpäev oleks isemoodi ja pakuks ka põnevust," selgitas ta.

Raudsepp kinnitas, et politseitöö vastab tema ootustele. "On palju väljakutseid, teemasid, millele tuleb väga kiiresti reageerida, pead hoidma oma teadmisedoskused väga heal tasemel, et oleksid arvestatav politseispetsialist."

Alates 2003. aastast on ta töötanud politseinikuna Hiiumaal, viimased kaheksa aastat välijuhina või patrulltalituse juhina. Raudsepp, kes töötab Hiiumaa välijuhina ja on praegu lapsepuhkusel, asub Kärdla politseijaoskonda juhtima 3. septembrist. Seni asendab teda Kärdla politseijaoskonna arestimaja vanem Gea Salumaa.

Prefekt kutsus jaoskonnajuhi valimiseks kokku komisjoni, kuhu kuulusid lisaks temale Hiiumaa vallavanem, kaks kohaliku jaoskonna töötajat, Lääne prefektuuri personalitöötaja ja Haapsalu jaoskonna juht. "Tegin seda selleks, et konkurss oleks avatud ja läbipaistev ning saaksime kohaliku politseijuhi välja valida koostöös kohaliku kogukonnaga," rääkis prefekt.

Kokku kandideeris Hiiumaa politseijuhiks viis inimest, kellest kolm jõudis vestlusvooru.

Laadimine...Laadimine...