Karilaid usub Keskerakonna erimeelsuste lahenemist

Vastuolud Yana Toomiga on lahendatavad, sõnas Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid. "On, kui Toom tahab poliitikuna ellu jääda. Küllap saab ta sellest ka ise aru."

Pilt: Scanpix

Karilaid usub Keskerakonna erimeelsuste lahenemist

Vastuolud Yana Toomiga on lahendatavad, sõnas Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid. "On, kui Toom tahab poliitikuna ellu jääda. Küllap saab ta sellest ka ise aru."

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid usub usutluses Lääne Elule, et erimeelsused Keskerakonna sees saavad lahenduse ning selgus on majas juba reedeks, vahendas BNS.

"Tegemist on tavalise poliitilise taidlusteatriga või kirgede tormiga, kus igaüks üritab oma nägu võimalikult nähtavale tuua. Keskerakond ei ole kunagi olnud vaikne vesi. Isiksuste pinnal vastuolusid on ennegi olnud. Seekordne on ehk kõige ohutum. Väga valus oli, kui lahkusid Liina Tõnisson ja Jaan Seppik. Me tahame poliitikasse oma valdkonnas pädevaid, südametunnistusega ja teotahtelisi inimesi. Tõnisson oli seda kõike, samuti Seppik. Toomi ma nii kõrgelt ei hindaks. Mina tema käitumist heaks ei kiida," rääkis Karilaid.

Samas usub ta, et vastuolud Toomiga on lahendatavad. "On, kui Toom tahab poliitikuna ellu jääda. Küllap saab ta sellest ka ise aru," märkis Karilaid.

Ta ei pea tõenäoliseks, et Toom teeks uue erakonna. "Kui keegi neist eraldub, siis nad isoleerivad ennast või saab nende mõju Eesti poliitikale olema olematu. Mina isiklikult sellist massimeedia kaudu väljapressimist rohkem ei taluks ja laseks Toomil vabalt minna. Organisatsiooni kultuurile annab see tugeva tagasilöögi, kui erakond lahendab sellisel viisil oma siseprobleeme. Poliitikat dikteerivad juhatus ja volikogu, mitte omade ootamatud diversioonid tiibadelt," rääkis Karilaid.

Keskerakonna aseesimees tõdeb, et Toomi lahkumine annaks tagasilöögi ja tekitaks segadust. "Aga ma ei dramatiseeriks seda üle. Keskpikas perspektiivis täidaksime augu kiirelt. Omal ajal läks Deniss Boroditš, kes võttis kohalikel valimistel isegi rohkem hääli kui Yana Toom, üle 6000. Meil on pikk vene poliitikute pink: Mihhail Korb, Mihhail Stalnuhhin, Vladimir Velman, Mihhail Kõlvart, nooremast generatsioonist Maksim Volkov, väga andekas ja tugev vene poliitik, ja Olga Polienko. Toom eksib rängalt, kui arvab, et just tema kõnetab vene kogukonda," rääkis Karilaid.

Laadimine...Laadimine...