Karjäärimess aitab leida sobivat tööd

Mess pakub karjäärinõustamist, seminari ning loomulikult kõikvõimalikku tööd.

Pilt: Scanpix

Karjäärimess aitab leida sobivat tööd

Mess pakub karjäärinõustamist, seminari ning loomulikult kõikvõimalikku tööd.

7. märtsil korraldab töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakond Kultuurikatlas töö- ja karjäärimessi. Mess on mõeldud töötajatele ja tööotsijatele, õppijatele ja pensionipõlve pidajatele, eesti emakeelega ja muud keelt kõnelevatele, samuti vähenenud töövõimega inimestele. Messilt leiab väga erinevaid tööpakkumisi, põnevaid seminare, karjäärinõustamist jpm.

 

Töötukassa tööandjate konsultandi Gerli Toomla sõnul on sündmusele mõtet tulla ka kaugemal elavatel inimestel. "Tööl saab käia ka kodust kaugemal ning paljud ettevõtted pakuvad transporti tööle ja koju saamiseks," lausus Toomla. "Valikuid on palju ja kohapeal on hea võimalus kõigest täpsemalt kuulda ja juurde küsida."

 

Messile tuleb ligi sada tööandjat, sh riigiasutused. Pakutakse nii lihttööd kui ka spetsialisti ametikohti, täis- ja osalist tööaega, samuti lühiajalisi tööampse ja hooajalisi töökohti.

 

Noortele karjäärikohvik

Noortele on avatud karjäärikohvik, kus nõustajad aitavad tööd valida, CV-d kirjutada ja teste teha ning jagavad näpunäiteid, kuidas võiks töövestlusel käituda. Kui mõnel noorel on soov välismaale tööle minna, saab rääkida Euroopa töövahendusvõrgustiku EURES esindajatega, kes tutvustavad oma riigi tööpakkumisi ja annavad praktilisi näpunäiteid, mida teise riiki elama asumisel silmas pidada. Kohal on ka kutsekoolid.

 

Toomla julgustas lisaks noortele ka eakaid pakutavate töökohtadega tutvuma tulema. "Kuna Eesti seisab silmitsi töökäte nappusega, värbavad ettenägelikud ja mitmekülgseid inimsuhteid väärtustavad ettevõtted juba praegu hea meelega vanemaealisi inimesi," selgitas konsultant. "Tihti pakuvad tööandjad osalise ajaga tööd. Praeguseks on ümber lükatud ka mitmed varasemad vanuse ja töötamisega seotud eelarvamused, näiteks on välja selgitatud, et ligikaudu 70% vanemaealistest inimestest ei puudu töölt haiguse tõttu. Samuti ei vasta tõele see, et õppimisvõime vanusega halveneb – vastupidi, sõnavara ja jutustamisoskus muutuvad hoopis paremaks."

 

Nõu ettevõtte asutamiseks

Messile tasub tulla ka inimesel, kes parasjagu tööd ei otsi. Karjääriseminar "Meie inimesed – meie võimalused 2.0" arutleb, kas ja miks valida infotehnoloogia, kes on IT-virtuoos – kas patsiga poiss või hoopis tüdruk, kas ettevõtte väärtuse loovad inimesed või nende loodud IT-lahendused jne.

 

Samuti toimuvad eri töötoad. "Varasematel messidel on väga menukaks osutunud ettevõtlusega seotud ja ka stressi ning läbipõlemise ennetamisest kõnelevad töötoad," selgitas Toomla. "Messikülastajate küsimustele vastavad maksu- ja tolliamet, tööinspektsiooni ja sotsiaalkindlustusamet. Kohal on erivajadustega inimesi ühendavad organisatsioonid."

 

Karjäärinõustamisele võib tulla ka juba töötav inimene. "Näiteks on mõtet tulla, kui tööstress kipub ligi hiilima, kui tundub, et tahaks tööelus muudatust või on soov õppida uut ametit," ütles konsultant. "Samuti nõustame CV koostamisel ning aitame valmistuda tööintervjuuks. Nõustaja jutule tasub tulla ka siis, kui soovite hakata ettevõtjaks, kuid teil on kõhklused. Need, kes messil karjäärinõustamisele ei jõua, võivad alati tulla tasuta nõustamisele töötukassa Lilleküla büroosse."

 

Lisaindo www.minukarjaar.ee, messi kava asub www.toomess.ee

Laadimine...Laadimine...