Kassisaba Kevadpäev tuleb talgute, lipumasti püstitamise ja vahva peoga

Sel laupäeval, 5. mail toimub Falgi Pargis Tallinna kesklinna Kassisaba asumi suur ühine kevade tervitamise pidu. Kesklinna valitsus püstitab kevadpäevaks asumiseltsi ettepanekul Falgi parki ka kuue meetri kõrguse lipumasti.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

Kassisaba Kevadpäev tuleb talgute, lipumasti püstitamise ja vahva peoga

Sel laupäeval, 5. mail toimub Falgi Pargis Tallinna kesklinna Kassisaba asumi suur ühine kevade tervitamise pidu. Kesklinna valitsus püstitab kevadpäevaks asumiseltsi ettepanekul Falgi parki ka kuue meetri kõrguse lipumasti.

Viienda juubelipeo ja EV100 tähistamiseks püstitatakse Tallinna Kesklinna Valitsuse poolt Falgi parki ka suur lipumast, kus hakkab esimest korda ajaloos lehvima Kassisaba rahva omaloodud lipp.

Kassisaba elanikud avavad oma hoovid ja kokku oodatakse linnarahvast lisaks Falgi pargile üheteistkümnes hoovikohvikus!

Kaart: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=18D7QnxtjVfDoM-eCRtZTtbeOqb8opCes&ll=59.43216789474531%2C24.72910694999996&z=17

Kassisaba Kevadpäev 2018 on täis palju sündmusi (kava lisatud ). Kevadpäeva pidustused algavad kl 11.15 meeleoluka kevadparaadiga mööda Adamsoni tänavat Falgi pargi suunas. Kavas on male, pinks, murumängud, eriüritused lastele. Pargis kõlab kogu päeva hea muusika kogu päeva ja kl 16.15 esineb tänu Hooandja toetajatele Estonian Dream Party Band. Kl 17 algav Jaak Juske ekskursioon toob päevavalgele palju põnevat kodukandi kohta.

Kuna 5. mai langeb kokku üle-Eestilise Teeme Ära talgupäevaga siis esimest korda on lisaks kevadparaadile, pargipeole ja hoovikohvikutele programmis ka talgupäeval osalemine.

Koos korrastatakse ja valmistatakse ette Luise ja Koidu tn nurgal asuv Marie Underi sünnikodu plats, kuhu Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus koostöös Eesti Kirjanike Liiduga paigaldavad Marie Underi 135. sünniaastapäeva tähistava mälestuspingi.

Tallinna Kesklinna Valitsus, Rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest,  Saku, Põltsamaa, Hotell L’Ermitage, Briti Saatkond Eestis, Tallinna Kunstikool, Wolt, EventLab OÜ, Sushi Set OÜ, UBIN bistroo, Avantia OÜ, HeyDay, LOTTE Kohvik OÜ, Mayeri savistuudio, Teval Elektroonika OÜ, E-Tekstiil (Anrek OÜ), Deore OÜ.

2013. aastal loodud Tallinna Kassisaba piirkonna elanikke ühendav selts koondab piirkonnas elavaid inimesi. Seltsi eesmärgiks on muuta oma kodukant meeldivaks ja turvaliseks elukeskkonnaks. Seltsi tegemistest on Facebooki kaudu huvitatud üle 1500 inimese (Facebook: Kassisaba Selts). Kokku on Kassisaba piirkonnas orienteeruvalt 4500 elanikku.

Kevadpäevade info: https://www.facebook.com/events/1795696344069942/

Kassisaba seltsi soovil Falgi pargi A. Adamsoni tänava poolse värava juurde püstitatavasse masti saab juba sel laupäeval toimuva asumi kevadise suursündmuse puhul heisata seltsi lipu.

"Koostöö asumiseltsidega on ja jääb meie prioriteediks. Seetõttu oli ka enesestmõistetav tulla Kassisaba seltsile vastu ja soetada lipuvarras Falgi parki. Loodame, et see annab kohalikele inimestele veel ühe põhjuse koduparki külastada ja seal lippu heisates tähtpäevi tähistada," selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

"Kassisaba seltsil on väga hea meel, et Kesklinna valitsus tuli kaasa seltsi ideega püstitada Falgi parki lipumast," ütles Kaire Sõmer Kassisaba seltsist. "Kassisaba kevadpäev saab 5-aastaseks ja on tore tähistada seda tähtpäeva Eesti Vabariigi juubeliaastal, heisates 5. mail esimest korda pidulikult ka Kassisaba seltsi vastset lippu. Lipu statuut on veel väljatöötamisel, aga tore oleks heisata lipp näiteks kevadisel pööripäeval ja langetada sügisesel või talvisel pööripäeval. See oleks ühtlasi hea põhjus asumi rahval ja miks mitte ka Kesklinna valitsuse esindajatel korraks pargis kokku saada ja juttu puhuda."

Sõmer lisas, et Kassisaba seltsil on juba mitu aastat olnud hea koostöö Kesklinna valitsusega, mis on väljendunud toetuses asumi jaoks oluliste ürituste korraldamisel.

Kassisaba kevadpäev algab 5. mail kell 9 talguhommikuga, seejärel saab kell 11.15 hoo sisse kevadparaad. Kevadpäeva tegevused lõpevad kella 17 paiku.

Laadimine...Laadimine...