Keeleteadlane Mati Hint pälvis Rukkiräägu kultuuriauhinna

Eesti Rukki Selts andis täna keeleteadlasele ja ühiskonnategelasele Mati Hindile Rukkiräägu kultuuriahuhinna.

Pilt: Scanpix

Keeleteadlane Mati Hint pälvis Rukkiräägu kultuuriauhinna (1)

Eesti Rukki Selts andis täna keeleteadlasele ja ühiskonnategelasele Mati Hindile Rukkiräägu kultuuriahuhinna.

Hint pälvis tunnustuse rohkem kui pool sajandit väldanud tegevusega Eesti heaks, teatas rukki seltsi esindaja BNS-ile. Rahvuslike põhiväärtuste alalhoidmise eest omistatava auhinnaga tunnustas rukki selts Hinti kui eesti keele ja meele hoidjat.

"Kui mitte millegi muu eest, siis rukkileiva armastajana olen ehk selle auhinna ära teeninud - söön rukkileiba isegi leivasupi kõrvale," ütles Hint.

Mati Hint on aastaid õpetanud ja uurinud Tallinna Ülikoolis eesti keelt ja on praegu ülikooli emeriitprofessor. 1988. aastal astus ta poliitikasse, oli üks keeleseaduse algatajatest ja koostajatest, aastatel 1992-1995 oli ta riigikogu liige. Tema kirjatööd nii keele- kui ühiskonnaelu teemadel on virgutanud kaasa mõtlema ja arutlema mitme põlvkonna esindajaid.

Rukkiräägu kultuuriauhinda on välja antud 2000. aastast. Esimesena pälvis selle kirjanik Mats Traat, kes reedel ka Mati Hindile auhinna üle andis.  Laureaadid on samuti luuletaja Hando Runnel, kunstnik Anu Raud, rahvaluuleteadlane Ingrid Rüütel, rahvatantsujuht Maie Orav, laulja Voldemar Kuslap ja mitmed teised kultuuritegelased. Eelmisel aastal sai Rukkiräägu auhinna Maaleht.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...