Kehra saab peatselt esindusväljaku

Sarnaselt paljudele teistele linnadele saab ka Kehra peatselt esindusväljaku - ehitustööd peaksid gümnaasiumi peaukse ees lõppema tänavu 30. novembriks, kirjutab Harju Elu. 

Pilt: Ilja Matusihis
Eesti

Kehra saab peatselt esindusväljaku

Sarnaselt paljudele teistele linnadele saab ka Kehra peatselt esindusväljaku - ehitustööd peaksid gümnaasiumi peaukse ees lõppema tänavu 30. novembriks, kirjutab Harju Elu. 

Septembri teisel nädalal käib kooli ümber suur ehitamine, pinnase koorimine ning kraavide kaevamine. “Sadevee süsteemid on rajatud, sidemehed tulid täna. Sidetrassid viiakse sügavamale. Kaablimehed on ka materjalid kohale toonud, sest valgusteid tuleb siia palju,” ütles Anija vallavalitsuse ehitus- ja hankespetsialist Viljo Leis.

Kogu linnaväljaku ala mahub gümnaasiumihoone ning Kooli tänava vahele. Selle suurus on umbes 0,7 hektarit ja ehitus algas augustis.

Leis rääkis, et kooli peaukse ette, spordihoone poole rajatakse rattaparkla. Lisaks tulevad sinna kaks lipumasti ning linna jõulukuuse alus. Osa pargist on kaetud kiviparketiga. Ehitatakse ka madal amfiteater. Lauljatar Silvi Vraidi mälestuspink jääb samuti kooli peaukse ette, kuid muudab veidike asukohta. Ehitusprojekt nägi ette 37 puu ja põõsa mahavõtmist. Hiljem lisandus neile veel 11.

“Kuna väljaku mõte on avatud vaade koolimajale, siis uut kõrghaljastust ei lisandu. Põhiliselt võeti puid ja haljastust maha tänava ja koolihoone vahelt. Samuti ka sealt, kuhu tuleb kooli rattaparkla,” seletab mees. Lisaks võeti maha mõned puud ka uue sadeveetrassi kohalt. “Vana trass läks puude alt. Aga see oli juba nii täis kasvanud, et seda ei saanud kasutada,” ütleb Leis.

Ehitustööde maksumus koos omanikujärelevalvega ning käibemaksuga on 470 000 eurot ning kõik on pärit vallaeelarvest. Väljak peaks olema valmis 30. novembriks. Ehitab Enska Ehituse OÜ, kelle rajatud on ka Õismäe sisetiigi äärne puhkeala.

Uue väljaku planeerimine algas, kui MTÜ Kehra Kooli Vilistlased korraldasid 2016. aastal ideekonkursi kooli ümbruse kujundamiseks. “Arhitekt Külli Krooni võidutöö võttis vallavalitsus aluseks ehitusprojekti koostamisel. Eelprojekti tegi OÜ Keskkonnaprojekt,” ütles Viljo Leis.

Võidutöö mõte jäi alles, muudatused on vaid detailides. Võidutöö hõlmas ka koolimaja tagumist ala, mida praegune ehitus ei hõlma.

Laadimine...Laadimine...