Keila-Joa kool on lõplikult suletud

Vähese õpilaste arvu ning hoonete viletsa olukorra tõttu ei toimu septembrist õppetööd Keila-Joa Sanatoorses internaatkoolis.

Pilt: Scanpix
Haridus

Keila-Joa kool on lõplikult suletud (4)

Vähese õpilaste arvu ning hoonete viletsa olukorra tõttu ei toimu septembrist õppetööd Keila-Joa Sanatoorses internaatkoolis.

Ka aastal 2013 pidanuks kool suletama, kuid lapsevanemate kohtuvõit andis toona haridusasutusele kaks aastat armuaega,vahendas BNS ajalehte Harju Elu.

Tallinna Konstantin Pätsi vabaõhukooli ja Keila-Joa sanatoorse Iinternaatkooli ühendamise käskkirja kirjutas toonane haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski alla tänavu aasta 9. jaanuaril. "Kuna keegi seda akti ei vaidlustanud, siis selle üle kohtus protsessida pole enam võimalik," kinnitas ministeeriumi kommunikatsiooniosakonna konsultant Asso Ladva Harju Elule.

Töötajaid oli Keila-Joa sanatoorses internaatkoolis 31. mai seisuga 35. Neist vaid kaheksa töötas täiskoormusega. Pedagoogilisest koosseisust oli täiskohaga tööl vaid direktor ja üks õpetaja. "Selline töökorraldus on seletatav väikese õpilaste arvuga, inimestele ei ole võimalik pakkuda täiskoormust. Kogu Keila-Joa sanatoorse internaatkooli personal on tänaseks saanud kätte koondamisteated ning töötukassa on pakkunud kõigile oma nõu ja abi," lisas Ladva.

Kooli sulgemise põhjuseid on mitmeid. Üks neist on eelmainitud õpilaste arvu vähenemine. Viimase kümne aasta jooksul on see kahanenud 150-lt 20-ni. Veel aastal 2000 oli koolis 168 õpilast. Raskete krooniliste somaatiliste haigustega lapsi oli õpilaste seas vaid üksikud.

"Kooli loomise ajal ehk 60-ndatel aastatel oli veendumus: haiguste ravis on olulisim pikk haiglarežiim. Tänapäeval on veendutud, et statsionaar sed eraldamised ei oma tervenemise seisukohast olulist rolli ning kõige tõhusam on inimest oma tavapärasest keskkonnast mitte eraldada," selgitas Ladva.

Tema sõnul on koostöös lapsevanematega leitud uued õppekohad. Enamus senistest õpilastest jätkab Tallinnas, Kose-Lükatil Konstantin Pätsi vabaõhukoolis. Selle renoveeritud õppehoone on peaaegu valmis.

4 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...