Keskkonnaagentuur: Hiiumaa väidetav hundirünnak ei leidud kinnitust

"Hundi käitumist tundes võin kinnitada, et niimoodi hunt inimest tema koduõuel ei ründa," ütles keskkonnaagentuuri hundispetsialist Marko Kübarsepp. 

Pilt: Scanpix

Keskkonnaagentuur: Hiiumaa väidetav hundirünnak ei leidud kinnitust

Toimetaja: Sandra Lepik

"Hundi käitumist tundes võin kinnitada, et niimoodi hunt inimest tema koduõuel ei ründa," ütles keskkonnaagentuuri hundispetsialist Marko Kübarsepp. 

Keskkonnaagentuuri teatel ei leidnud kinnitust Hiiumaal Tahkuna kandise elava naise väide, nagu oleks hunt teda koduuksel rünnanud, vahendas BNS. 

Hundispetsialistid ei leidnud sündmuskoha ülevaatusel ühtegi asitõendit või viidet, mis oleks võinud anda aimu hundi ründest, teatas keskkonnaagentuuri pressiesindaja.

"Kui see oleks olnud tõesti hundi rünne, olnuks tegu väga haruldase ja erakordse juhtumiga," lausus Kübarsepp. Ühtegi märki ega asitõendit, mis esialgse info paikapidavust toimunud hundirünnakust oleks kinnitanud, kohapeal spetsialistid ei tuvastanud.

Eile ajakirjanduses levima hakanud teate peale, nagu oleks Hiiumaa põhjaosas Tahkuna poolsaarel Põdrakuusiku talus hunt koera ja tema perenaist rünnanud, tekitas inimestes küsimusi, kuidas selline asi võimalikuks võis osutuda.

Eestis korraldab riiklikku ulukite seiret Keskkonnaagentuur. Meie värskes ulukiseirearuande järgi ei olnud eelmisel aastal registreeritud Hiiumaal ühtegi hundi pesakonda. Tõsi, oli teateid seal elavatest üksikutest huntidest.

Kuna esialgne info, mille kohaselt oleks sealses vaikses piirkonnas hunt talu koduõuel inimest rünnanud, oleks olnud erakordne, reageeris sellele keskkonnaagentuur. Väidetava hundi rünnaku sündmuskohal ja rünnaku ohvriks langenud perenaisega käisid kohtumas Marko Kübarsepp, kellega oli kaasas keskkonnainspektsiooni Hiiumaa büroo juhataja Marek Põld. Nad teostasid koha paikvaatluse ning vestlesid kannatanuga.

Kübarsepa sõnul oli sündmuspaiga ülevaatus ootuspärane. Kui võtta aluseks Soome statistika, siis on ka sealsed hundirünnaku teated osutunud hiljem koerte rünnakuiks. "Hundi käitumist tundes võin kinnitada, et niimoodi hunt inimest tema koduõuel ei ründa," lisas Kübarsepp.

Soomes on sellisteks puhkudeks välja töötatud oma kindel käitumise reeglistik: metslooma rünnakute puhul võetakse haiglas kannatanu haavast alati ka DNA proov, mille järgi saab tegeliku ründaja välja selgitada teha.

Keskkonnaagentuuri teatel pole paanikaks ei ole mingit põhjust - hunt ise niimoodi inimesega kontakti ei otsi ega teda ründama tule.

Laadimine...Laadimine...