Keskkonnasõbraliku liikumise kuu kutsub Joala laulude kontserdile

Kuu tippsündmusel – autovabal päeval – esitavad Jaak Joala laule Artjom Savitski ja Norman Salumäe koos Tomi Rahula bändiga, ajaloohuvilised on aga oodatud ekskursioonidele Sikupilli asumisse ja Lasnamäele.

Pilt: Scanpix/ Jaak Joala

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu kutsub Joala laulude kontserdile

Kai Maran

Kuu tippsündmusel – autovabal päeval – esitavad Jaak Joala laule Artjom Savitski ja Norman Salumäe koos Tomi Rahula bändiga, ajaloohuvilised on aga oodatud ekskursioonidele Sikupilli asumisse ja Lasnamäele.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu sündmused algavad 1. septembril helkurvestide jagamisega kooliteed alustavatele lastele ja lõpevad 30. septembril õhtuse rulluisutamisega Vabaduse väljakul. Uisustart on Vabaduse väljakul kell 20.

"Kutsume linlasi ühtekokku rohkem kui kuuekümnele liikumisüritusele igasse linnaossa," ütles abilinnapea Arvo Sarapuu, kes avab keskkonnasõbraliku liikumise kuu 3. septembril kell 12 Suur-Ameerika tänava juures Uue Maailma tänavafestivali. Tänavafestivalil töötab ka jäätmelava, kus lapsi õpetab prügi sorteerima Prügihunt.

Autovaba päev ja võistlused lastele

Hubase atmosfääriga asulasimmanil jagub sportlikku tegevust nii pisikestele kui ka suurtele, avatud on tänavaturg ja kodukohvikud. Pühapäeval avab festival Uue Maailma lastestaadionil heategevusliku taaskasutuslaada, kus viieeurone osavõtutasu läheb Aarete Laeka projekti toetuseks.
"Kogutud raha eest soetatakse keskusesse kangasteljed ja hakatakse korraldama töötubasid kaltsuvaipade tegemiseks," lausus tänavafestivali peakorraldaja Raido Jaan-Rei. "Kangasteljed loodame meie keskuses peagi üles panna ja märku on andnud ka mitmed meistrid, kes on nõus huvilisi õpetama."

Tänavafestivali ajal on Uue Maailma piirkonnas suletud Väike-Ameerika ning osaliselt ka Luha, Koidu ja Toom-Kuninga tänav. Parkimiseks soovitatakse kasutada Pärnu mnt viaduktialust parklat, tavapärane olukord taastub pühapäeva õhtuks.

Kuu tippsündmuseks on Sarapuu sõnul autovaba päev, mis tänavu toimub 18. septembril kella 10-16 Lasnamäel Pae tänaval. "Ürituse toimumise ajaks on valitud pühapäev, kuna tegemist on puhkepäevaga ning liikluskoormus tänaval väiksem. Soovime luua linnas meeldiva ja ohutu keskkonna, kus keskkonda säästvalt ja turvaliselt liikuda," rääkis Sarapuu.

"Tänava hõivavad sel päeval jalakäijad, sest Pae tänava lõik Peterburi mnt ja Punase tänava vahel jääb autoliiklusele suletuks. Pae tänaval antakse start populaarsele orienteerumisvõistlusele ühistranspordiga ning samuti toimub tänaval palju põnevaid võistlusi lastele."

Keskkonnasõbralikku liikumist saab treenida Pae tänava ja Lasnamäe spordikompleksi staadionil. Piirkonna elanikud pääsevad siiski autoga koju.
Autovabal päeval saab osa võtta ajaloomatkast, mis viib huvilised Jaak Juske juhendamisel Sikupilli asumisse ning arhitektuuriajaloolase Mihkel Karu juhtimisel jalgrattaretkele Lasnamäele. Päeva lõpus esitavad Jaak Joala laule Artjom Savitski ja Norman Salumäe koos Tomi Rahula bändiga.

Matk parkidesse

"Uudishimulik ja püsimatu maskott Snupsi külastab septembris kahtkümmet Lasnamäe lasteaeda, et mudilased mänguliselt keskkonnasõbralikult liikuma õpetada," mainis Sarapuu. "Snupsi kiirgab optimismi, on alati rõõmsameelne ning sõbralik. Ta armastab jalutada, joosta, sõita rattaga ja kindlasti eelistab sõita keskkonnasõbralikult bussi, trammi või trolliga, kus saab ka reisikaaslastega tutvust teha ning võib tihti kohata vanu sõpru."
Snupsi on abiks ka rahvusvahelisel autovabal päeval 18. septembril Pae tänaval.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu raames saab liituda õpetliku jalgsimatkaga, mis võimaldab vanalinna parkide ja tänavate huvitavat loodust paremini tundma õppida. Tasuta õppejalgsimatk "Vanalinna roheline ring" algab 22.septembril kell 17 Niguliste kiriku juurest tuntud loodusemehe Georg Aheri juhendamisel ja kestab kaks tundi. Registreeruda saab alates 1. septembrist linna veebilehe kaudu.

Laadimine...Laadimine...