Keskpäevatund: sanktsioonid Venemaale pole loodetud mõju avaldanud

Kuku raadio saates "Keskpäevatund" Ukraina ja Venemaa suhete üle arutlenud ajakirjanikud Ainar Ruussaar ja Madis Kimmel ning ärimees Heldur Meerits tõdesid, et lääne sanktsioonid Venemaa vastu pole loodetud mõju avaldanud.

Pilt: Scanpix

Keskpäevatund: sanktsioonid Venemaale pole loodetud mõju avaldanud (1)

Toimetaja: Merje Aus

Kuku raadio saates "Keskpäevatund" Ukraina ja Venemaa suhete üle arutlenud ajakirjanikud Ainar Ruussaar ja Madis Kimmel ning ärimees Heldur Meerits tõdesid, et lääne sanktsioonid Venemaa vastu pole loodetud mõju avaldanud.

BNS vahendas Ruussaart, kes tõdes, et see, mis juhtus nädal tagasi Aasovi merel, on äärmiselt tõsine asi. "Nii president kui ka riigikogu on teinud avaldusi, kuidas lääs peaks edaspidi käituma. Siseriiklikult kõlab see muidugi väga hästi, aga Eesti hääl jääb siiski lõunapoolsetes riikides ja NATO-s suhteliselt kurtidele kõrvadele," märkis Ruussaar.

Kimmel lisas, et tegelikult teevad ju kõik avaldusi, Euroopa Liit kutsus tegema üles avaldusi, kõik avaldavad suurt nördimust ja pahameelt, et nii läks, ja kutsuvad üles probleemi lahendama. "Samas nii kui on jutt konkreetsetest sammudest, näiteks, kas Venemaa vastaseid sanktsioone veelgi suurendada, on kohe vastuseis olemas," arutles Kimmel.

Ruussaare hinnangul ei ole asi sanktsioonide suurendamises, vaid asi on selles, et sanktsioonid on liiga nõrgad.

Kimmeli sõnul on pilt taaskord tavaline ehk Kreml ja Venemaa president Vladimir Putin tegutsevad ning lääs teeb selle peale avaldusi, samas on tunne, et Kreml vilistab nende avalduste peale.

Heldur Meerits tõdes, et paraku jääbki mulje, et Euroopa Liidul on ühisosa kujunemas päris pisikeseks ja nadiks.

Ruussare sõnul ongi EL-i ühisosa pisike ja nadi, kuid ka need sanktsioonid on pisikesed ja nadid. "Need küll veidi mõjutavad Venemaad, on mõjutanud Venemaa majanduslikku olukorda, kuid mitte eriti jäigalt ja oluliselt," märkis Ruussaar.

Meerits tõstis esile, et USA on üritanud Iraanile ja Pärsiale kõikvõimalikke sanktsioone kehtestada, kuid sedavõrd suuri majandusi vaid majandussanktsioonidega maha suruda pole võimalik. "Seda enam, et venelase mentaalne hoiak on veidi teine kui lääne inimesel. Olles üle elanud igasugu viletsaid aegu, siis Prantsuse juustust ja veinist loobumine neile maailma lõppu kindlasti ei tähenda. Kusjuures sanktsioonid kinnitavad keskmise venelase usku, et lääs üritabki neile "väänata", ja see ühendab," tõdes Meerits.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...