Kiek in de Kök kutsub Arturo Tallini kontserdile

Neljapäeval, 7. detsembril kell 17 toimub muuseumis Kiek in de Kök (Komandandi tee 2) Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia külaliskontsert.

Pilt: Kiek in de Kök

Kiek in de Kök kutsub Arturo Tallini kontserdile

Neljapäeval, 7. detsembril kell 17 toimub muuseumis Kiek in de Kök (Komandandi tee 2) Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia külaliskontsert.

Esineb Arturo Tallini (kitarr; Rooma Santa Cecilia Konservatoorium).

Kavas:
Johann Sebastian Bach (1685–1750) - Ciaccona
Luciano Berio (1935–2003) - Sequenza XI
Heitor Villa-Lobos (1887–1959 ) - Etüüd nr 11
Alessandro Solbiati (1956)- Etüüd nr 5 *
Maurizio Pisati (1959) - Chahax - Parafraas Bachi Ciaccona teemal *
Isaac Albéniz (1860–1909) – Asturias
* pühendatud Arturo Tallinile

Arturo Tallini on kitarrist, kes on ligi kolmkümmend aastat huvitanud kaasaegsest kitarrimuusikast kuid samas mängib ka klassikalist repertuaari.

Ta on olnud edukas mitmetel kitarrikonkurssidel, nt 1. koht Alessandria kitarrikonkursil (1987) ja 3. auhind Prantsuse raadio kitarrikonkursil (1989).

Tallini on olnud kitarripedagoog mitmetes Itaalia konservatooriumites ja alates 2007. aastast on ta Rooma Santa Cecilia nim. Konservatooriumi kitarriosakonna juhataja.

Arturo Tallini on teinud koostööd mitmete rahvusvaheliselt kuulsate artistidega nagu kitarrist Magnus Andersson, laulja Michiko Hirayama, kaasaege muusika andambel Modus Novus Madrid jt.

Ta on esinenud mitmetel festivalidel Euroopas, USAs, Tuneesias, Alžeerias, Montenegros, Eestis jm.

Arturo Tallinile on kirjutanud muusikat paljud heliloojad nagu M. Bortolotti, F. Razzi, A. Di Scipio, S. Tallini, I.Vescovo, F. Casti, M. Cardi, P. Esposito, D. Nicolau, F. Cavallone, L. Cinque, G.V. Cresta, M. Coen, M. D’Amico, S. Gacevich, M. Dall’Ongaro, O. J. Garcia, A. Amoroso, G. Boselli, M. Pisati, T. Marco, E. Cocco, M. Morgantini, F. Telli, F. CifarielloCiardi, S. Cardini, G. Nottoli, A. Solbiati.

Sissepääs muuseumi piletiga.

Kontserti toetab Itaalia Saatkond Tallinnas

Laadimine...Laadimine...