Kinokohvikus Sinilind saab nutitelefoniga osaluskontserdil kaasa lüüa

Osaluskontserdid on 2014. a sügisel Tarmo Johannese käivitatud omanäoline sari, kus kuulajate roll pole passiivne. Igal kontserdil saavad ka kuulajad nutitelefonide ja sülearvutite abil kaasa mängida.

Pilt: Scanpix

Kinokohvikus Sinilind saab nutitelefoniga osaluskontserdil kaasa lüüa

Osaluskontserdid on 2014. a sügisel Tarmo Johannese käivitatud omanäoline sari, kus kuulajate roll pole passiivne. Igal kontserdil saavad ka kuulajad nutitelefonide ja sülearvutite abil kaasa mängida.

Iga kontsert koosneb kolmest osast – interaktiivne, spetsiaalselt kontserdiks välja töötatud helimäng, kus kuulajad saavad kaasa mängida nutitelefonide või sülearvutite abil, väike tutvustav loeng mõnest heli, akustikat või helisünteesi puudutavast aspektist ning valitud teosed flöödile ja elektroonikale. Sarja mõte on tekitada huvi, juhtida inimesed aktiivsest tegevusest aktiivse kuulamiseni. Helimängude tarkvara lähtekood on peale kontserte kättesaadav vabavarana ja võib olla aluseks järgmistele muusikavõi haridusprojektidele. Lähtekoodi leiad SIIT

26. oktoobri kontsert avab publikule kauni müra telgitagused. Kindlasti ei puudu ka selle kontserdi kavast üks tore helimäng. Seekordne interaktiivne helimäng kannab pealkirja "Müramäng" / "Noise-game"

Kavas:
Peter Ablinger "Piccolo und Rauschen" - picc ja fonogramm
Peter Ablinger "Red on maroon" - flöödid, live-elektroonika
Enda Bates - "Calls from the fog"
Esitajad:
Tarmo Johannes, flöödid, helimängude tarkvara
Tammo Sumera, loeng, helindus
Lisainfo leiad SIIT.

Tarmo Johannes(1976) on tuntud eelkõige flöödimängijana, ta on ansamblite U: (www.uuu.ee ) ja Resonabilis (www.resonabilis.com ) liige ning on esinenud mitmete soolokavadega. Viimastel aastatel on ta intensiivselt tegelenud programmeerimise ja helisünteesiga, keskendudes eelkõige nn interaktiivsetele helimängudele, kus osalejatel on oma roll lõpliku helilise tulemuse kujundamisel. Tema helimängud on valitud esitamisteks Csoundi rahvusvahelisel konverentsil Hannoveris (2011), Linux Audio konverentsil Grazis (2013), Csoundi rahvusvahelisel konverentsil Bostonis (2013), kus ta tutvustas koostöös Jaapani programmeerija Toshihiro Kitaga Csoundi serveripõhist lahendust. Osaluskontsertide puhul on need kaks poolt tööle rakendatud täie võimsusega.

Tammo Sumera (1984) on hinnatud elektronmuusik ja üks nõutumaid live-elektroonika helimeistreid Eestis. Ta on õppinud Tallinna
Muusikakeskkoolis klaverit ja klarnetit, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias on tema eriala olnud peamiselt elektronmuusika helirežii. Lisaks sellele on Tammo tegutsenud kirjastamise, graafilise disaini, multimeedia loomingu ja IT alal. Ta on osa võtnud arvukatest rahvusvahelistest muusikafestivalidest, nii esineja kui ka korraldajana. Tal on olnud oluline roll paljude nüüdisheliloojate teoste ettekannetel.

Laadimine...Laadimine...