KOHALIK ELANIK: Uus Pae promenaad on üllatusi täis

Kohalik elanik, 69-aastane Helju, on möödunud nädalal valminud promenaadiga väga rahul. "Olen kogu aeg Lasnamäel elanud ja tean, milline see paik varem välja nägi," lausus ta. "Nüüd on see tee ikka väga kaunis ja üllatusi täis."

KOHALIK ELANIK: Uus Pae promenaad on üllatusi täis

Pealinn

Kohalik elanik, 69-aastane Helju, on möödunud nädalal valminud promenaadiga väga rahul. "Olen kogu aeg Lasnamäel elanud ja tean, milline see paik varem välja nägi," lausus ta. "Nüüd on see tee ikka väga kaunis ja üllatusi täis."

Uue Pae promenaadi ääres asuvad kummikattega mänguväljak pesakiikede ja künkakestega ning põnevad lohud, kuhu koguneb vihmavesi.

Heljule meeldib, et viimastel aastatel on Lasnamäele tekkinud hulgaliselt kohti, kus saab mõnusalt jalutada ja sportida. "Pae park on minu lemmik, saan seal käia sõbrannadega kepikõndi tegemas," rääkis ta. "Teeme trenni neli korda nädalas kindlasti. Käime kaks kiiret 2 km pikkust ringi, ühele ringile kulub meil 18 minutit. Kuna teeme trenni, ei olegi meil aega pinkidel istuda."

Mõnus sportimispaik

Pae promenaadi üks lõik on suur plats, mis omakorda koosneb mitmest eri moodi väiksemast platsist. Ala põnevamaks muutmiseks on seal kasutatud erinevaid sillutiskive. Turuplatsil asuvad jalgrattahoidjad.

Pae 76 hoone juurest Paekaare tänavani ulatuval 3,5 m laiusel eraldi ribal saab sõita jalgrattaga, rulaga jms.

Unustatud pole ka spordisõpru ja lapsi. Paekaare 78 juures asub kummikattega mänguväljak pesakiikede ning künkakestega. Pae 40 ja 46 majade juures aga graniitsillutisega lohud, kuhu koguneb kuni 10 cm sügavune vesi. Paekaare 46 juures paikneb  kummikattega võimlemis- ja sportimisväljak.

Promenaadi alguses ja lõpus on betoonsilindrid, mis muudavad promenaadi ilme lõbusaks ja hoolitsevad selle eest, et autod sinna ei pääseks. Pae promenaadil on ka moodne ja säästlik valgustus, pingid ja palju uusi puid-põõsaid.

Joodikud eemale

Abilinnapea Kalle Klandorf rõhutas Pae promenaadi avamisel, et tegemist on linna selle aasta ühe suurema investeeringuga Lasnamäel, mille kujundamisel on arvestatud kohalike elanike vajadusi. "Kui ma palju aastaid tagasi Lasnamäe linnaosa vanem olin, siis unistus Pae promenaadist oli ka minu peas. Nüüd on see unistus tõeks saanud," ütles Klandorf. "Lasnamäel on 430 meetrit promenaadi, mille rajamiseks andis linn 800 000 eurot. Arvan, et elanikud võivad selle promenaadiga rahul olla. Siin on arvestatud majade välimusega ning olemas on uus mänguväljak, haljastus ja valgustus. Promenaad sobib ümbritsevasse keskkonda ja muudab korrusmajade asumi kaunilt korrastatud paigaks."

Klandorfi sõnul asub uus promenaad, millest kohalikud elanikud ja eelkõige lapsed siirast rõõmu tunnevad, paraku vaid kiviviske kaugusel alkoholipoest ja õnnemängu asutusest. "Siin on linnal tõsine mõttekoht, sest kasiino, alkoholikauplus ja sportimis- ning puhkamisvõimalusi pakkuv promenaad ühte kolmnurka kuidagi ei sobi," selgitas Klandorf. "Tallinn hoiab järgnevatel aastatel rohkem silma peal kohtadel, kus tarvitatakse liigselt alkoholi. Ma loodan, et sellest promenaadist ei saa taolist kohta, vaid siin võib rahulikult igal ajal jalutada ning puhata."
Esialgu peab promenaadil korda turvafirma Acticard.

Promenaadi peaprojekteerija on Roadplan OÜ. Promenaadi autorid on büroo Artes Terrae maastikuarhitektid Tanel Breede, Heiki Kalberg ja Merle Karro-Kalberg. Promenaadi ehitas InfraRoad OÜ.

Laadimine...Laadimine...