Kohus arutab Assar Pauluse ennetähtaegset vabastamist

Viru maakohus arutab homme mitmete raskete kuritegude eest vangi pandud allilmategelase Assar Pauluse ennetähtaegset vabastamist.

Pilt: Scanpix

Kohus arutab Assar Pauluse ennetähtaegset vabastamist (1)

Viru maakohus arutab homme mitmete raskete kuritegude eest vangi pandud allilmategelase Assar Pauluse ennetähtaegset vabastamist.

Paulus kuulis viimati süüdimõistvat otsust mullu novembri lõpus, kui võttis vastu karistuse narkoäri rahastamise eest. Viru maakohus määras Paulusele kuueaastase vangistuse. Mehe vangistusaeg siiski ei pikene, kuna kohus luges viimati mõistetud karistuse kaetuks Paulusele mullu septembis Tallinnas maffiagrupi juhtimise eest määratud seitsmeaastase vangistusega, vahendas BNS.

Süüdistuse järgi finantseeris Paulus narkovedu Hispaaniast, Hollandist, Prantsusmaalt ja Belgiast Eestisse ning Eestist edasi Venemaale ja Soome. Süüdistuse kohaselt toimetas aastatel 2009-2013 tegutsenud jõuk Hispaaniast ja Hollandist Eestisse ja Venemaale umbes 6,6 tonni hašišit üle 23 miljoni euro väärtuses, samuti smugeldati Prantsusmaalt ja Belgiast Eestisse ja siit edasi Soome tuhandeid Subutexi tablette. Narkolaadungeid veeti spetsiaalselt salaveoks kohandatud 5. ja 7. seeria BMW-dega.

Harju maakohus saatis Pauluse mull 7. septembril seitsmeks aastaks vangi maffiagrupi juhtimise eest ning karistada said ka temaga seotud kaks firmat ja kümme eraisikut.

Kohus mõistis Pauluse süüdi kuritegeliku ühenduse loomises, juhtimises, dokumendi võltsimises ning võltsitud dokumendi kasutamises ja määras talle selle eest seitmseaastase vangistuse. Sellise karistuse olid süüalune ja riigiprokurör Andres Ülviste varasemalt kokkuleppeläbirääkimiste käigus kokku leppinud. Ühtlasi konfiskeeris kohus Pauluselt 20 000 eurot, mis oli konfiskeerimise tagamiseks deponeeritud.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...