Kohus arutab Viljandis neiu mõrvamise süüasja kinniste uste taga

Tartu maakohus otsustas täna, et hakkab Viljandis neiu mõrva süüasja arutama kinniste uste taga.

Pilt: Scanpix

Kohus arutab Viljandis neiu mõrvamise süüasja kinniste uste taga

Tartu maakohus otsustas täna, et hakkab Viljandis neiu mõrva süüasja arutama kinniste uste taga.

Viljandi kohtumajas reedel toimunud eelistungil 22-aastase Tairo süüasjas taotles kannatanu esindaja kohtuistungi kinniseks kuulutamist kannatanu huvides. Süüdistatav, tema kaitsja ja prokurör pidasid vajalikuks kohtuistungi avalikkuse piiramist nii kannatanu huvides kui ka süüdistatava perekonna- ja eraelu kaitseks. Menetluspoolte taotlusi ja seisukohti arvesse võttes pidas kohus põhjendatuks kuulutada kohtuistung täielikult kinniseks kannatu huvides ja süüdistatava eraelu kaitseks. Kohtulahendi kuulutamine toimub aga avalikult, vahendas BNS.

Kohtuasja sisuline arutamine algab kooskõlastatult menetluspooltega järgmise aasta 1. märtsil. Kohtuvaidlusteks on praeguse ajakava järgi planeeritud 19. märts. Ühtlasi jättis kohus reedel muutmata ka süüdistatavale kohaldatud vahistamise kuni kriminaalasja lahendamiseni.

Süüdistuse kohaselt kutsus 22-aastane noormees 10. juuni kesköö paiku endaga kohtuma tuttava 17-aastase neiu. Koos sõideti Viljandi järve ääres asuva puhkekoha juurde, kus noormees neiule kallale tungis ja ta vägistas. Süüdistuse kohaselt pigistas ta vägistamise käigus neiut kätega kõrist, kuni viimane suri. Kägistamise eesmärk oli süüdistuse järgi vägistamise hõlbustamine ja selle hilisem varjamine. Sellega pani süüdistatav toime mõrva ehk tapmise teise süüteo varjamise ja toimepanemise hõlbustamise eesmärgil.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Marja-Liina Talimaa sõnul šokeeris neiu tapmine tõenäoliselt kõiki Viljandi ja paljusid Eesti elanikke. "Tegemist on kahtlemata jõhkra teoga, mille menetlemine oli meie jaoks prioriteetne. Täna oleme valmis selleks, et alustada menetluse käigus kogutud tõendite uurimist kohtus," ütles Talimaa. "Tegime kohtueelse menetluse käigus sihikindlalt kõik endast oleneva, et jõuda juhtumi asjaolude väljaselgitamiseni ja nüüd astub noormees mõrvasüüdistusega kohtu ette," lisas prokurör.

Mõrvas süüditunnistamisel võib kohus karistada kaheksa- kuni kahekümneaastase või eluaegse vangistusega.

Kohtueelse menetluse viis läbi Lõuna prefektuur Lõuna ringkonnaprokuratuuri juhtimisel.

Laadimine...Laadimine...