Kohus saatis pedofiili enam kui 15 aastaks vangi

 Harju maakohus saatis kolmapäeval enam kui 15 aastaks vangi alaealiseid ahistanud pedofiili.

Pilt: Scanpix

Kohus saatis pedofiili enam kui 15 aastaks vangi

 Harju maakohus saatis kolmapäeval enam kui 15 aastaks vangi alaealiseid ahistanud pedofiili.

Kohus tunnistas 30-aastase Pavel Ridnõi süüdi noorema kui 18-aastasega suguühendusse astumises usaldust ära kasutades, alaealise seksuaalses ahvatlemises, vägistamises, alaealisele alkoholi pakkumises ning tema ähvardamises, peksmises ja piinamises. Selle eest sai Ridnõi liitkaristuseks 15 aasta, 1 kuu ja 17 päeva pikkuse vangistuse.

Karistuse kandmise algusajaks loetakse kohtuotsuse kuulutamise päev. Ühtlasi mõistis kohus Ridnõilt riigi tuludesse menetluskulud 4842,63 eurot.

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas Ridnõile süüdistuse kokku rohkem kui kümnes kuriteoepisoodis, kus kannatanuteks olid kaks alla 14-aastast last ja üks täisealine inimene. Seksuaalkuritegusid sooritas mees ühe alaealise vastu ning täisealise suhtes pani ta toime vägivallategusid. Kuriteod pandi toime mullu juuni algusest kuni augusti lõpuni.

Muu hulgas süüdistati Ridnõid ühe lapse vägistamises, samuti lapsporno valmistamises ja hoidmises, lapse seksuaalses ahvatlemises, alaealise alkoholi tarvitamisele kallutamises, kehalises väärkohtlemises raskendavatel asjaoludel ja ähvardamises. Põhja prefektuuri lastekaitsetalituse politseinikud pidasid Ridnõi kahtlustatavana kinni eelmise aasta 20. augustil ja kohus võttis ta prokuröri taotlusel eeluurimise ajaks vahi alla.

Põhja ringkonnaprokurör Andra Sild taotles süüdistatavale kohtus koos varasema kandmata karistusega rohkem kui 16 aasta pikkust vangistust. „Kohus mõistis peaaegu sama pika vangistuse, nii et karistuse osas jään otsusega igati rahule. Kaks kuriteoepisoodi kvalifitseeris kohus küll ringi teise paragrahvi järgi, kuid nende osas kaalun pärast kohtuotsusega tutvumist, kas seda vaidlustada,“ ütles prokurör.

„Lapse vastu toime pandud seksuaalkuritegude eest küsisin süüdistatavale 15 aastat vangistust, mis on seksuaalkuritegude eest seaduse järgi maksimumkaristus. Arvestades nende kuritegude võikust, toimepanemise asjaolusid ja süüdistatava tausta oli minu hinnangul kõige karmim karistus põhjendatud,“ märkis ringkonnaprokurör Sild.

„Kohus karistas Ridnõid eelmise aastakümne alguses mõrva eest 13-aastase vangistusega. Ta vabanes vanglast veidi rohkem kui aasta enne tähtaega ja süüdistuse järgi hakkas ta uuesti kuritegusid toime panema juba paar kuud pärast vanglast vabanemist," lisas Sild.

Kohtuasi lahendati alaealise kannatanu kaitseks kinnises menetluses.

Kohtuotsuse peale on õigus esitada apellatsioon Tallinna ringkonnakohtule 15 päeva jooksul, alates päevast, mil kohtuotsus on kohtumenetluse pooltele kohtus tutvumiseks kättesaadav, teatades kirjalikult apellatsiooniõiguse kasutamise soovist Harju maakohtu liivalaia kohtumajale seitsme päeva jooksul alates kohtuotsuse või resolutiivosa kuulutamisest.

Laadimine...Laadimine...