Kõik liikuma: mai on orienteerumiskuu!

Mais tähistatakse Eestis orienteerumiskuud, mille raames on kõik huvilised sõltumata vanusest, soost ja kehalisest vormist oodatud tutvust tegema Eesti ühe populaarsema ja kõigile jõukohase liikumisvormiga.

Pilt: Scanpix

Kõik liikuma: mai on orienteerumiskuu!

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Mais tähistatakse Eestis orienteerumiskuud, mille raames on kõik huvilised sõltumata vanusest, soost ja kehalisest vormist oodatud tutvust tegema Eesti ühe populaarsema ja kõigile jõukohase liikumisvormiga.

Eesti Orienteerumisliidu presidendi Meelis Mälbergi sõnul on orienteerumine kõigile jõukohane. "Orienteerumisüritustel leiab igaüks endale sobiva raskusastmega raja, kus ka liikumiskiiruse saab ise vabalt valida. Kaardiga värskes õhus liikudes möödub aeg märkamatult ja emotsioone rajal kogetust jätkub kauemaks. Orienteerujad on sõbralik rahvas ja alati rõõmsalt valmis uusi tulijaid õpetama. Parim koht alustamiseks on üle Eesti toimuvad RMK Eestimaa orienteerumispäevakud."

Orienteerumiskuu sai piduliku avapaugu 20. aprillil Viljandis traditsioonilise Jüriööjooksuga, mis tänavu leidis aset juba 60. korda. Aprilli lõpus said Otepääl alguse ka 5. maini peetavad koolinoorte maailmameistrivõistlused, kus osaleb 800 noort 23 riigist.

Eesti Olümpiakomitee regionaalspordi, liikumisharrastuse ja sportliku elustiili komisjoni esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on regulaarne liikumisharrastus Eesti rahva seas tasapisi kanda kinnitamas."“EOK poolt läbiviidud uuringu põhjal on täisealiste liikumisharrastajate osakaal Eestis tõusnud ligi 50 protsendile. Kuigi seda on kümne aasta taguse ajaga pea kümme protsenti enam, ei saa me siiski mööda tõsiasjast, et pea kolmandik Eesti elanikkonnast sisuliselt ei liigu. EOK kampaaniate eesmärk ongi tutvustada inimestele jõukohaseid ja kättesaadavaid liikumisvorme ning kaasata nad korrapärasesse liikumisharrastusse."

Tihe ajagraafik

Maikuus toimub Eestis ligi 70 erinevat orienteerumisalast sündmust, seejuures ka ohtralt tööpäevaõhtuseid orienteerumispäevakuid. Kuu haripunkt on 15. mail peetav ülemaailmne orienteerumispäev, mida tähistatakse samaaegselt enam kui 80 riigis. Rahvusvahelise Orienteerumisföderatsiooni eestvedamisel toimuva Ülemaailmse orienteerumispäeva tegevusi on pikendatud tervele nädalale. Sel nädalal Eestis toimuvad suuremad üritused leiab Eesti Orienteerumisliidu kalendrist.

Agaramad orienteerumishuvilised saavad end proovile panna 18.-19. mail Vitipalus toimuvatel Eesti meistrivõistlustel, kus 2017. aastal toimus 50 riigi sportlase osavõtul ka orienteerumise MM. Tunamullune väga tehniline MMi lühirada valiti tuhandete seast ka 2017. aasta maailma parimaks orienteerumisrajaks. Nädal hiljem, 25.-26. mail peetakse Rõuges MM-radadel Balti meistrivõistlused.

Üle Eesti igas maakonnas aset leidvaid RMK Eestimaa Orienteerumiskuul korraldatakse üritusi ja jagatakse infot, eesmärgiga anda kõigile liikumishuvilistele orienteerumise alal praktilisi teadmisi ja oskusi. Orienteerumispäevakuid koondab sarja kodulehekülg.

Laadimine...Laadimine...