Kolme omavalitsuse vaesed saavad oma kassi odavalt steriliseerida

Tallinnas, Harju- ja Viljandimaal elavad vähekindlustatud pered saavad mai lõpuni oma kassi kastreerida või steriliseerida soodushinnaga, makstes isase kassi munade eemaldamise eest 15 ja emase kassi steriliseerimise eest 25 eurot.

Pilt: Scanpix
Loodus Eesti

Kolme omavalitsuse vaesed saavad oma kassi odavalt steriliseerida

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Tallinnas, Harju- ja Viljandimaal elavad vähekindlustatud pered saavad mai lõpuni oma kassi kastreerida või steriliseerida soodushinnaga, makstes isase kassi munade eemaldamise eest 15 ja emase kassi steriliseerimise eest 25 eurot.

"Loomulikult hindame me kasside tervislikku seisundit ja anname võimalikest haigustest omanikule teada," ütles Sõle loomakliiniku loomaarst Ketlin Sõstra. „Inimesed ei pea kartma, sest tegemist on suhteliselt lihtsate operatsioonidega, millega loomulikult kaasnevad võimalikud riskid, aga tänapäeval on need viidud miinimumini."

Kampaania viiakse läbi koostöös Soome loomakaitseorganisatsiooni Rekku Rescue Ry, Sõle loomakliiniku ja Piia Vilu väikeloomakliinikuga, teatas loomapäästegrupi esindaja kolmapäeval BNS-ile. Ühtekokku plaanitakse suguvõimetuks muuta umbes sada kassi.

Operatsioone tehakse vaid eelmainitud kliinikutes ja Sõle loomakliinik asub Põhja-Tallinnas Sõle tänav 86/Kopli 69A ja Piia Vilu väikeloomakliinik ootab patsiente Viljandi kesklinnas, Tallinna tänav 19/21. Vajalik on eelregistreerimine Loomapäästegrupi hädaabinumbril 53 230 230.

Loomaarst Piia Vilu sõnul on kassid fenomenaalse sigimisvõimega ja isegi selline esmapilgul tühine asi nagu saja kassi suguvõimetuks muutmine tähendab kümne aasta perspektiivis sadade tuhandete soovimatute kiisupoegade sündimata ja hävitamata jäämist.

"Olukord on maapiirkonnas ikka kohati väga trööstitu ja üle viiekümne pealised kassikolooniad pole ka täna veel kahjuks mingi haruldus," nentis Loomapäästegrupi Viljandimaa vabatahtlike juht Kristel Täär. „Maal minnakse lihtsama vastupanu teed ja uputatakse kassipojad veeämbris, kuigi taoline tegevus on kriminaalkorras karistatav. Ma ei soovita inimestel riskida ja nii kassile kui enesele on lihtsam ta valutult suguvõimetuks muuta."

"Tegelikult me teeme täna omavalitsuste tööd ja hoiame sellega kokku tulevikus kasside püüdmisele, pidamisele, hukkamisele ja utiliseerimisele kuluvaid vahendeid, sest hulkuvate loomadega tegelemine kuulub otseselt omavalitsuste pädevusse", ütles Loomapäästegrupi eestvedaja Heiki Valner. "Eelmisel aastal suutsime me tasuda vaid 30% projekti maksumusest ning suurema osa kuludest katsid meie head sõbrad Reccu Rescuest. Tänavu panustame juba võrdsetes osades ja järgmistel aastatel ootame ka omavalitsusi kaasa lööma, sest see oleks igati aus ja õiglane."

Sooduskampaania "Munad maha!" algab kolmapäeval ja kestab kuu lõpuni. Operatsioone tehakse tööpäevadel. Loomapäästegrupp soovitab kiirustada eelkõige emaste kasside omanikel. Transporti mitteomavate, liikumispuudega ja eakatel inimestel palutakse samuti kindlasti ühendust võtta, et leida lahendus ka nende lemmikute kliinikusse toimetamiseks.

Laadimine...Laadimine...