Kõlvart: Reidi tee laiem variant on keskkonnasõbralikum

"Analüüs näitab, et ridade vähendamine võib tekitada olukorra, kus Reidi tee läbilaskevõime väheneb kuni kaks korda," rääkis linnapea Mihhail Kõlvart.

Pilt: Scanpix

Kõlvart: Reidi tee laiem variant on keskkonnasõbralikum (1)

Toimetaja: Toomas Raag

"Analüüs näitab, et ridade vähendamine võib tekitada olukorra, kus Reidi tee läbilaskevõime väheneb kuni kaks korda," rääkis linnapea Mihhail Kõlvart.

Tehnikaülikooli uuringu järgi on algselt kavandatud Reidi tee laiem variant praegu ehitatavast kitsamast inimsõbralikum, sest ei põhjusta ummikuid ja on loodussõbralikum.

"Muutus projekti tekkis, sest meil oli kokkulepe MTÜga Merelinna Kaitseks," märkis Kõlvart. "Minu plaan on lähiajal kohtuda selle organisatsiooni esindajaga. Tehniliselt võib ehitada nii ja naa. Seal on ainult katte küsimus, kas tuleb roheline kate või teekate. Alus jääb niikuinii samaks. Seda tuleb muidugi otsustada. Kui küsite minu arvamust, siis mina arvan, et projekti esialgne versioon on mõistlik."

Vahepeal ilmus linnapea sõnul positiivne uudis, et Eckerö Line suunab uue liinilaeva Muuga sadamasse, mis vähendab sõidukite koormust.

Transporditihedus kasvab Kõlvarti sõnul Tallinnas igal aastal 5% võrra.

"Kui me ehitame ristmikud uue projekti ehk praeguse järgi, siis sõltumata, kas sõidukite arv kasvab, aeglustab see liiklust kaks korda," tõdes linnapea. "Tegelikult tuleb välja, et vastupidi, hoopis esimene lahendus oligi. Kui autod seisavad ummikus on negatiivne mõju palju suurem. Praegu tuleb välja, et võimalik kahju loodusele tuleb (projekti uue variandi järgi)  palju suurem. Ma arvan, et rohelise mõtteviisiga inimesed peaksid sellest aru saama."

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...