Kontsertsari "Kammermuusikud linnas" pakub kuulajatele tundeküllast muusikat

8. mail kell 17.30, Tallinna Keskraamatukogus toimuval järjekordsel kontserdil sarjast "Kammermuusikud linnas" pakuvad muusikud kuulajatele Artur Lemba virtuoosset ja meloodilist loomingut.

Pilt: Kammermuusikud

Kontsertsari "Kammermuusikud linnas" pakub kuulajatele tundeküllast muusikat (1)

8. mail kell 17.30, Tallinna Keskraamatukogus toimuval järjekordsel kontserdil sarjast "Kammermuusikud linnas" pakuvad muusikud kuulajatele Artur Lemba virtuoosset ja meloodilist loomingut.

Muusikutekosseisus nimega "Eleegiline trio", astuvad ülesse Marie-Helen Aavakivi (viiul), Andreas Lend (tšello) ja Maarit Saarmäe (klaver).

Kontserdil kõlavad kaks tundeküllast teost väga eripalgelistelt heliloojatelt. Artur Lemba looming on virtuoosne, meloodiline ja romantiline. Tema 1933. a valminud Klaveritrio nr 2 kuulub eesti selle žanri kõige esimeste hulka. Eduard Tubina helikeel on vastandina Lembale väga kontsentreeritud, tihe ja dramaatiline ning iga noodi mõtestatuse kõrval oli tema jaoks ülioluline otsida rahvuslikku kõla. Kuigi Tubina Sonaat viiulile ja klaverile nr 1 valmis kõigest 21-aastasena, on selles juba selgelt kuulda suure meistri kontrapunktikasutust ja isikupärast fantaasiat.

Marie-Helen Aavakivi (Rannat) on tippviiuldaja Gidon Kremeri juhtimisel tegutseva kammerorkestri Kremerata Baltica liige ning selle koosseisus praeguseks andnud üle 300 kontserdi tuntud kontserdisaalides Euroopas, Venemaal, Lõuna- ja Põhja-Ameerikas ning paljudes Aasia ja Araabia riikides. Selle kõrval jätkab ta viiuliõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris.

Andreas Lend on tuntud ja mitmeid preemiaid pälvinud tšellist. Ta on keelpillikvarteti Prezioso liige, mängib Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ja tegutseb nii solisti kui kammermuusikuna veel paljudes teisteski koosseisudes

Pianist Maarit Saarmäe on esinenud edukalt mitmetel konkurssidel ja meistrikursustel nii Eestis kui välismaal. Hetkel tegutseb ta aktiivselt kammermuusikuna, koostööpartneriteks Andreas Lend, Kristina Kriit, Virgo Veldi, Mari Tampere-Bezrodny jt. Selle kõrval jätkab ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris kammeransambli erialal.

Sissepääs kontserdile on tasuta! Sarja korraldavad koostöös Tallinna Keskraamatukogu ja MTÜ Kammermuusikud.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...