Kooliõpilased heiskasid riigilipu Pika Hermanni torni

Teisipäeval tähistataval vastupanuvõitlemise päeval heiskasid Pika Hermanni torni sinimustvalge lipu Tallinna 21. kooli õpilased.

Pilt: Scanpix

Kooliõpilased heiskasid riigilipu Pika Hermanni torni

Teisipäeval tähistataval vastupanuvõitlemise päeval heiskasid Pika Hermanni torni sinimustvalge lipu Tallinna 21. kooli õpilased.

Riigilipu heiskasid päikesetõusul Alari Soikmets, Karl Rudolf Kunnas, Erik Teppan, Hendrik Malm, Markus Kuris ja Marko-Raul Peetersoo, teatas riigikogu pressiesindaja, vahendas BNS.

"Koolinoored läksid rindele Eesti Vabadussõja raskematel hetkedel tõstes niimoodi kogu Eesti Kaitseväe võitlusmoraali. Sellega aitasid nad kindlustada võitu Vabadussõjas. Ka tänapäeva ebakindlas maailmas on oluline, et kooliõpilased mõistaksid ja tunnustaksid Eesti riigi ideaale ning oleksid valmis Eesti arengusse panustama,“ ütles riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder.

Seeder nimetas oluliseks sündmuse tähistamist kaasata kooliõpilasi, et hoida järjepidevus kindlal alusel.

Pärast hommikust lipuheiskamise tseremooniat kohtusid liputoimkonna liikmed ja trummarid Seederiga ning tutvusid Toompea lossi ja riigikogu hoonega.

Tallinna Raua tänava koolist sai 1940. aasta suvel Eesti armee sidepataljoni ajutine kodu. Just seal pidasid Eesti vabariigi sõdurid maha oma ainsa lahingu Teises maailmasõjas. Neli aastat hiljem tõmmati Saksa okupatsioonivägede taganedes Pika Hermanni torni sinimustvalge lipp ning sama aasta 22. septembril pidas oma viimase istungi Otto Tiefi valitsus. Selle järel algas Eesti vabaduse hoidmine paguluses.

21. kooli liputoimkond on 1997. aastast tegutsev õpilasorganisatsioon, mis esitab, valvab ja kaitseb kooli lippu ja vajadusel riigilippu lähtudes Eesti lipu seadusest. Liputoimkond koosneb vabatahtlikest 10.-12. klassi noormeestest. Lipuvalve üksus on saanud vastava väljaõppe ja andnud piduliku vande. Liputoimkonnal on oma vorm.

Vastupanuvõitluse ja Otto Tiefi valitsuse päeva peetakse riikliku tähtpäevana kaheksandat aastat.

Laadimine...Laadimine...