Kose tee 58 kinnistu maakasutuse muutmisega võeti aeg maha

Fotol vaade Kose tee 58 kinnistule uue lastaia kõrval.

Pilt: Pirita LOV

Kose tee 58 kinnistu maakasutuse muutmisega võeti aeg maha (3)

Toimetaja: Toomas Raag

"Pirita-Kosel Kose tee 58 uue lasteaia hoone kõrval asuva sotsiaalmaa võõrandamine ja linnaosa üldplaneeringu muutmise algatamine on praegu peatatud," ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Liinat lisas, et Pirita linnaosa üldplaneeringu kohaselt on Kose tee 58 kinnistu üldplaneeringuga määratud sotsiaalmaaks, kuhu tohib rajada üldkasutatavaid hooneid nagu näiteks haridus-, kultuuri-, vaba-aja veetmise ja sportimisvõimalusi pakkuvaid hooneid.

 

Tallinna Haridusamet algatas maikuus Pirita üldplaneeringu muutmise, et saaks võõrandada osa Kose tee 58 kinnistust elamumaaks ja jagada see tükkideks.

Augusti lõpus arutas Kose tee 58 kinnistu küsimust ka Pirita linnaosakogu. Kogu liikmed olid ühel meelel selles, et kinnistu võiks jääda linnale sotsiaalmaaks.

Linnaosa vanema sõnul on Pirita-Kose elanikud harjunud, et selles piirkonnas on sotsiaalfunktsiooniga hoone nagu praegu lasteaed. Tema sõnul võiks Kose tee 58 jääda ka edaspidi ühiskondlike hoonete kinnistuks. "Pirita linnaosa elanike arv on viimase kümne aasta jooksul jõudsalt kasvnud ja selle kasvu pidurdumist praegu näha ei ole. Linnale kuuluvat sotsiaalmaad pole Pirital aga mitte liiga palju ja olemasolevast maast tuleks kinni hoida ning vaadata asja pikema perspektiiviga," arutles Liinat.

Kui 2009. aastal nähti ette Pirita üldplaneeringuga linnaosa elanike arvu kasvu tõus 2030. aastaks 18 000 elanikuni, siis tegelikult elab Pirital nii palju elanikke juba praegu – 1. juuli seisuga elab Pirital 18 650 inimest.

Kose tee 58 kinnistu on sotsiaalmaa-ühiskondlike ehitiste maa, mis asub Kose tee ja Varsaallika vahele jääval alal. Kinnistu suurus on 29 887m². Kinnistul asub 2018. aastal valminud lasteaiahoone ja kaks 1930. aastatel ehitatud puithoonet, mis on amortiseerunud ja mida ei kasutata.

 

Fotol vaade Kose tee 58 kinnistule uue lastaia kõrval

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...