Kõva: alkotootjate propaganda kahjustas SDE reitingut

Alkoholitootjate käivitatud meediakampaania on negatiivselt mõjutanud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) reitingut, ütles SDE peasekretär Kalvi Kõva.

Pilt: Scanpix/ pilt on illustreeriv

Kõva: alkotootjate propaganda kahjustas SDE reitingut

Alkoholitootjate käivitatud meediakampaania on negatiivselt mõjutanud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) reitingut, ütles SDE peasekretär Kalvi Kõva.

"Eks me teame, et sellesse perioodi jäi alkoholitootjate poolt kinnimakstud tõsine alkopropaganda meie suunal. Ehk siis nii nagu (SDE esimees) Jevgeni Ossinovskigi ütles, et alkoholitootjad võivad oma PR-tiimidele preemiaid maksta, sest see töö on vilja kandnud," rääkis Kõva BNS-ile erakondade populaarsusuuringu tulemusi kommenteerides.

"Alkoholiaktsiisi tõstmine, mida rahandusministeerium on teinud, on väga oskuslikult meie erakonnale kaela määritud ja see on tõenäoliselt ka seda reitingut mõjutanud," lisas Kõva.

BNS-i ja Postimehe tellitud uuringufirma Kantar Emor äsjasest küsitluse kohaselt oli veebruari teises pooles SDE toetus 10,8 protsenti, jaanuaris oli see 11 protsenti. Veel septembris oli SDE reiting 19 protsenti.

Kõva sõnul on sotsiaaldemokraatide eestvedamisel tehtud siiski valitsuses palju palgatöötajatele soodsaid otsuseid.

"Me teame, mis on teinud õpetajate palk, lasteaiaõpetajate palgad. Ehk tegelikult neid asju, mida sotsiaaldemokraadid on viimaste aastate jooksul muutnud, on väga palju," ütles sotside peasekretär. "Siiralt loodan, et Eesti inimesed saavad sellest aru, et lapsed, meie õpetajad, kultuuritöötajad, sisejulgeoleku inimesed ja igapäevast palgatööd tegevad inimesed - nende elujärg on muutnud mõnevõrra rohkem elamisväärseks. Ja ma loodan siiralt, et see täiendav raha, mis nad palgapäeval on saanud, ei ole läinud alkoholi peale," lisas Kõva.

Ta tõi ka esile, et kui varem oli Eesti Euroopas ühe kõige suurema absoluutses vaesus laste osakaaluga, siis nüüd on see muutunud ja kolmelapseline pere saab toetust üle 500 euro kuus.

"Pensionäride keskmine pension on viimase nelja aastaga tõusnud 140 eurot. See on see, mida me maksimaalselt oleme suutelised täna meie eakatele inimestele võimdaldada," ütles SDE peasekretär.

"Vaadates oma eelmiste valimiste programmi, siis oleme tõdenud, et oleme peaaegu kogu oma programmi täitnud. Näiteks põllumeestele makstakse kõiki toetusi, mis Euroopa Liidus ja Eestis on võimalik maksta. Neid asju, mida me oleme teinud, on väga palju. Nende üle on rõõm ja erakond on väga uhke nende asjade üle," rääkis Kõva.

Peasekretäri kinnitusel ei ole sotsiaaldemokraatide seas praegu teemaks esimehe vahetus. "Sotsiaaldemokraadid on meie tänase esimehe juhtimisel ja ka eelmise esimehe juhtimisel teinud väga palju positiivseid asju, mida me oleme lubanud teha. Meie jaoks tähtsad ja olulised teemad on kõik ju pildis," kinnitas Kõva.

BNS-i ja Postimehe tellitud uuringufirma Kantar Emor äsjasest küsitluse kohaselt püsis jaanuaris rekordtasemele kerkinud toetusega Reformierakonna edu teiste parteide ees ka veebruaris, mõnevõrra olid oma toetust kasvatanud IRL ning Vabaerakond.

Veebruaris pooldas Reformierakonda 33,5 protsenti küsitletutest, kelle oli poliitiline eelistus, Keskerakonda 20,5 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) pooldas veebruaris 17,1 protsenti ja Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda 10,8 protsenti vastanutest. Vabaerakonna toetus oli veebruaris 7,0 protsenti, Isamaa ja Res Publica Liitu pooldas veebruaris 6,3 protsenti.

Laadimine...Laadimine...