Kristel Aaslaid rasketest olukordadest: Kõige parem on endale kirjutada

Sellest, kui oluline on vaimsest tervisest rääkida, jagab portaalis peaasi.ee täna avaldatud videos oma mõtteid näitleja ja laulja Kristel Aaslaid.

Pilt: Scanpix

Kristel Aaslaid rasketest olukordadest: Kõige parem on endale kirjutada

Sellest, kui oluline on vaimsest tervisest rääkida, jagab portaalis peaasi.ee täna avaldatud videos oma mõtteid näitleja ja laulja Kristel Aaslaid.

Kokku valmib erinevate inimeste kaasabil 25 videot, mille abil julgustab portaal vaimsest tervisest rääkima ja kogemusi jagama.

"Muu maailma näited ütlevad, et vaimse tervise stigmat vähendab ja oma raskustega tegelemist hõlbustab just hääle kuuldavaks tegemine, seda nii avalikult kui ka näiteks koolituste kontekstis. Mais toimunud peaasi.ee vaimse tervise häbimärgivaba käsitlemise seminaril jäid kõlama samad mõtted. Sellele tuginedes olemegi kaasanud nii tuntud inimesi – nt Kristel Aaslaid, Kristjan Kannukene, Anneliis Kits, Kali Briis, Von Krahli teatri noored näitlejad – kui ka noori vapraid inimesi, kes soovivad oma kogemusest õpitut teistega jagada," rääkis MTÜ Peaasjad juht Anna-Kaisa Oidermaa.

"Tahame julgustada märkama sarnasust ja pakkuda  äratundmist – meil kõigil on vahel sügavamad, vahel pisemad meeleolulangused, meid häirib ärevus või mõni muu vaimse tervise seisund, mis meie elu segab. Teiste näidete varal saame juurde sõnu, millega ennast väljendada, samuti julgust oma raskustele vastu astuda," lisas Oidermaa.

Portaali loonud MTÜ Peaasjad ühendab inimesi, kes hoolivad vaimsest tervisest. Selle tuumikusse kuuluvad vaimse tervise ja noorsootöö spetsialistid, konsultandid ja kaasamõtlejad erinevatest eluvaldkondadest. Organisatsioon püüdleb vaimse tervise teemade mõistva, aruka, paindliku, kuid ka optimistliku ja avatuma käsitluse poole.

Vaimne tervis on inimõigus. Soovime, et inimestel oleksid käepärast vahendid, millega seda õigust teoks teha. 1. juunil sai MTÜ lasteombudsmani tunnustusauhinna „Lastega ja lastele“ veebiportaali peaasi.ee loomise eest, mis muudab vaimse tervise info ja abi kättesaadavamaks kõigile Eesti lastele ja noortele, samuti vaimse tervise probleemidega seotud häbimärgistamise vähendamisele suunatud ettevõtmiste eest.

Portaal pakub nii üldist infot ja veebipõhist nõustamist kui ka vaimse tervise, selle hoidmise ning terviseprobleemidega toimetuleku koolitusi.

Laadimine...Laadimine...