Kuidas hoida loodust betoonidžunglis?

Tondiraba Huvikoolis toimuval aruteluõhtul keskendutakse keskkonnasäästlikule ja jätkusuutlikule eluviisile linnatingimustes.

Pilt: Scanpix/ Illustreeriv pilt

Kuidas hoida loodust betoonidžunglis?

Toimetaja: Moonika Tuul

Tondiraba Huvikoolis toimuval aruteluõhtul keskendutakse keskkonnasäästlikule ja jätkusuutlikule eluviisile linnatingimustes.

Linnas elamine ei soosi rohenäpuks olemist mitte kuidagi. Elutempo on kiire ja vaba aja veetmise harjumused sunnivad meid autodesse ning tarbima eelpakendatud toitu ja kiirmoodi. Samal ajal on mujal Euroopas trendiks saamas linnaaiad ning mõeldakse sellele, kuidas saaks üksikisik panustada puhtama keskkonna loomisesse linnas, sealjuures ei säästa keskkonnasõbralik elustiil ainult loodust, vaid ka raha.

Euroopa Liit on võtnud selgelt eesmärgiks ühekordsete plasttoodete kasutamise piiramise. "Selle põhjuseks on peamiselt mereprügi, millest lõviosa moodustavad ühekordselt kasutatavad plasttooted," selgitas Keskkonnaministeeriumi teadusnõunik Katarina Viik. "Randade koristamisel on selgunud, et kõige tavalisemad plastesemed mereprügis on sigaretifiltrid, joogipudelid ja nende korgid, vatipulgad, joogikõrred, joogitopsid jne. Need mitte ainult ei risusta merd, aga mõjutavad negatiivselt ka mereelukaid ja võivad jõuda toiduvõrgustiku kaudu ka meie toidulauale."

Samas Lasnaidee ühe eestvedaja Maria Derlõši sõnul algavad suured muutused sageli väiksetest algatustest rohujuure tasandil. "Eelmisel aastal rajasime Lasnaidee eestvedamisel esimese kogukonnaaia Lasnamäel. Sellega muutus endise lasteaia hüljatud hoov menukaks ja kõigile avatuks suhtlemis- ja kohtumispaigaks ning kohalikud võtsid Laagna aia kiirelt omaks. Suurimaks vandaaliks on siiani olnud jänes," ütles Derlõš. Kogemus on näidanud, et kogukonnaed omab positiivset mõju nii ökoloogilises kui ka sotsiaalses mõttes, sest võimaldab kõigil elanikel ühiselt aega veeta, luues seeläbi kogukonnatunnet.

Arutlemaks selle üle, miks on keskkonnahoid meile niivõrd oluline ning mida on sellest üksikisikul võita nii elukeskkonna mõttes, aga ka rahaliselt, korraldab Euroopa Komisjoni Eesti esindus koostöös kodanikuühendusega Lasnaidee aruteluõhtu teemal "Taaskasutus, keskkonnakaitse ja jätkusuutlik eluviis linnakogukonnas". Aruteluõhtul saavad linnakodanikud valdkonna ekspertide eestvedamisel mõelda kaasa sellele, kuidas hoida oma naabruskond puhtamana, toota vähem prügi ning sealjuures ka raha säästa.

Aruteluõhtu toimub Tallinna Tondiraba Huvikooli aulas (Punane 69) neljapäeval, 24. jaanuaril algusega kell 18.00. Üritus on kõigile huvilistele tasuta ning toimub eesti ja vene keeles ilma tõlketa. Registreeruda saab siin või saates e-maili aadressil euroopakomisjon@gmail.com.

Laadimine...Laadimine...