KuMus algab esimene kunstifilmide festival KuFF

4.–7. juunil 2015 toimub esmakordselt Kumu kunstifilmide festival KuFF, mis on Eesti esimene filmi ja visuaalse kunsti suhetele keskenduv kultuurisündmus.

Pilt: EKM
Festival Kultuur

KuMus algab esimene kunstifilmide festival KuFF

4.–7. juunil 2015 toimub esmakordselt Kumu kunstifilmide festival KuFF, mis on Eesti esimene filmi ja visuaalse kunsti suhetele keskenduv kultuurisündmus.

KuFFi raames näidatakse Kumu auditooriumis nelja päeva jooksul nii dokumentaalseid, lavastuslikke kui ka eksperimentaalseid kunsti- ja kunstnikufilme, mille autorid on ühel või teisel viisil seotud visuaalkunstiga ning teevad selle suhte oma töödes nähtavaks. See võib tähendada nii keskendumist filmi pildikeelele ja selle nihestamist, kunstimaailma siseelu dokumenteerimist kui ka filmi- ja videokunstistrateegiate ühendamist.

Festivalil saab näha legendaarseid mängufilme Stanley Kubrickult ("Kellavärgiga apelsin", 1971), Peter Greenawaylt ("Joonestaja leping", 1982) ja Derek Jarmanilt ("Caravaggio",1986), samuti õudusfilmi paroodiat Cindy Shremanilt ("Kontorimõrtsukas", 1997) ning dokumentaalfilmi Derek Jarmanist (Andy Kimpton-Nye, "Derek Jarman: elu kui kunst", 2004).

Festivaliprogrammi fookuses on nelja kaasaegse kunstniku – Marge Monko, Helga Fanderli, Erkka Nissineni ja 2013. aastal Turner Prize’i võitnud Laure Prouvosti – eksperimentaalne video- ja filmilooming. Arhiiviplokis on võimalik vaadata Peeter Toominga 1960.–1970. aastate dokumentaalfilme, Poola 1970. aastate avangardfilme ning Ungari kunstniku Tamás St. Auby fiktiivset dokumentaali "Kentaur" (1973–1975). Lisaks näitab KuFF kaht filmiprogrammi Oberhauseni rahvusvaheliselt lühifilmide festivalilt.

KuFF toimub Kumu kunstimuuseumi auditooriumis ja kinos Sõprus.

Seansi pilet maksab 3 eurot, päevapilet 9 eurot.

Piletid saadaval Piletilevis ja Kumu kunstimuuseumis.

Kõik filmid on kas originaalkeeles ja / või ingliskeelsete subtiitritega.

Täpsem info ja programm: kuff.ekm.ee

KuFFi koostööpartnerid on International Short Film Festival Oberhausen ja Fundacja ARTon (Varssavi). Täname: AV-arkki, Eesti Filmiarhiiv, Eesti Filmi Instituut, The British Film Institute, Kino Sõprus, Laurence Boyce, Liina Siib, Lux, Pimedate Ööde Filmifestival, The British Film Institute. Toetab Eesti Kultuurkapital.

Festivali ajal on Kumu kunstimuuseumi auditooriumi fuajees eksponeeritud Liina Siibi fiktiivsete filmiplakatite sari "Movie Posters" (2001–2004, Eesti Kunstimuuseum, autori omand).

Festivali korraldajad: Anu Allas, Kati Ilves Mare Pedanik.

KuFFi graafiline identiteet: Kaarel Nõmmik (Stuudio Stuudio)

Laadimine...Laadimine...