Kuressaare öises pussitamises hukkus päästeametnik

Kuressaare kesklinnas tappis joobes mees laupäeva öösel päästeametnik Sulev Kallavuse, kes üritas korrarikkumisele vahele astuda.

Pilt: Scanpix

Kuressaare öises pussitamises hukkus päästeametnik

Toimetaja: Merje Aus

Kuressaare kesklinnas tappis joobes mees laupäeva öösel päästeametnik Sulev Kallavuse, kes üritas korrarikkumisele vahele astuda.

"Täna öösel tabas meid äärmiselt valus ja ebaõiglane kaotus, kui Kuressaares mõrvati Sulev Kallavus," vahendas BNS päästeameti peadirektori Kuno Tammearu pressiteadet. "Pereisa, päästeametnik, sõber, hea inimene. Mees, kes suure osa oma elust pühendas ohutusele ja turvalisusele, langes julma vägivallateo ohvriks, püüdes lõpetada korrarikkumist."

"Sulev astus välja meie kõikide ühise turvalisuse eest. Mõistame sellise vägivalla ühemõtteliselt hukka. Tänan politseid kiire tegutsemise eest," märkis Tammearu. "Sulev oli üks meie seast ja tema surm puudutab meid kõiki raskelt ja otseselt. Kogu päästeameti pere nimel avaldan sügavat kaastunnet Sulevi perele ja lähedastele."

Sündmused said alguse laupäeva öösel kella kahe paiku, kui kaks joobes meest ründasid Kuresaare kesklinnas puhkenud konfliktide käigus kahte meest. Esialgsetel andmetel liikusid joobes mehed ringi kesklinnas, kui ühe baari ees puhkenud sõnavahetuse käigus ründas 33-aastane mees terava esemega meelelahutusasutuse juures viibinud 39-aastast meest, kes sai viga. Joobes mehed lahkusid sündmuskohalt ning lõhkusid möödaminnes ühe kõrvaltänava baari akna.

Majast lärmi peale väljunud Sulev Kallavuse ja purjus meeste vahel puhkes sõnavahetus. Konflikti käigus lõi 31-aastane mees noaga teda korrale kutsunud 52-aastast Kallavust, kes sai aga sedavõrd raskelt viga, et suri sündmuskohal.

Kurjategijad põgenesid, ent politseinikud pidasid nad laupäeva varahommikul kinni. 33-aastane mees tabati Tallinna tänaval asuvast tanklast ning 31-aastane mees Karl Ojasoo tänaval asuvast korterist.

Laadimine...Laadimine...