Küsitlus: soomlaste enimhinnatud väärtus on turvalisus

Viimase kolme aasta jooksul on soomlaste enimhinnatud väärtuseks kerkinud turvalisus, selgus Lännen Media avaldatud küsitlusest.

Pilt: Scanpix

Küsitlus: soomlaste enimhinnatud väärtus on turvalisus (1)

Viimase kolme aasta jooksul on soomlaste enimhinnatud väärtuseks kerkinud turvalisus, selgus Lännen Media avaldatud küsitlusest.

Uuringus kätkes turvalisus väärtusena sotsiaalset korda, riiklikku ja perekondlikku turvalisust ning tervist, vahendas BNS.

"Taustal on see, et ohud on liikunud inimestele lähemale. Rahutused ja kriisid on Euroopas sagenenud," ütles PTT teadur Suvi Rinta-Kiikka Lännen Mediale.

Kolm aastat tagasi oli samas väärtushinnangute küsitluses esikohal universalism, mis kätkeb endas võrdõiguslikkust, maailmarahu, looduskaitset ja sallivust. Sel korral oli universalism neljas.

Teisel kohal oli heatahtlikkus ja kolmandal enesejuhitavus.

Uuringufirma Kantar TNS teostas Pellervo majandusuuringute keskuse koostatud küsitluse juulis. Küsitluses olid üleesindatud 65-74-aastased inimesed, kuid nende nägemus turvalisuse kui väärtuse tähtsusest oli noorematega võrreldes väga sarnane, ütles Lännen Media.

Analüütikute hinnangul oli kõrgendatud soov turvalisuse ja julgeoleku järele üks peamistest põhjustest, miks jaanuaris toimunud presidendivalimised võitis ülekaalukalt president Sauli Niinistö. Analüütikute arvates tahtis suurem osa soomlasi ebakindlal ajal järjepidevust, mida kehastas valimistel Niinistö.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...